Düğün Yapmak İçin Büyük Miktarlarda Kredi Çekmek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sebnemsertuna
   İnsanların kendini durduk yere sıkıntıya sokmasının başlıca sebeplerinden biri düğün. Hele ki hayatınızda hiç görmeyeceğiniz bir sürü kişi için tonlarca para harcamak aşırı gereksiz bence.
    obiyagmur
    İşte o yüzden ne diyoruzzzz??... -evlenmeyin..
     mrlawyerkk
     Yaptıkları düğünlerle insanlara değer biçildiği için oluşan bir aldı. Öyle bir düğün yapacağım ki herkes benim kim olduğumu görecek diye düşünen çok insan var. Ye kürküm ye mantığı yani.
      mertiniz
      Aptallık değil mi bu ya. Başkaları için o kadar para harcamak üstelik harcadığın paranın borç olması. Ve düğüne gelecek kimselerin senin mutluluğunu paylaşmak gibi bir dertleri olmaması acı gerçeği..
       redblack
       Evleneceğim kişiye teklifim şu olacaktir, istedigin gibi bir düğün ve bir otelde 4 gün balayı veya sade bir nikah sonrasi yakin cevreyle eğlence ve yurtdisinda balayı. Tercih onun
        bahanedir8
        Düğünleri sadece kadınlar istiyor. Bana kalsa o parayla güzel bir tatile çıkarız.
         aykuty
         özellikle son 1 yıldır yaşadığımız ortamda aşırı gereksiz bir ritüel
          asil35
          Arkalarından söz olur diye düğün yapıyorlar genellikle bilinç buymuş malesef. Genellikle düğünler bu zamana kadar ağırlıklı olarak gelinin 2. evliliğiyse yapılmamış, eski kafaların gelenek görenek umurlarında olsa kendi kanlarını taşıyan hiç kimseye zaten onca masraf varken bir de (olmuş artık standartı 100.000) düğün masrafına sokmazlar.
           kisi
           Toplumun erkekleri ittiği durum. Erkek bunu kadın için yapıyor olsa da çoğu zaman kadından neredeyse hiç destek görmez. Siz çevresi eşimi aşağılamasın diye, eşim istiyor diye borç batağına saplanırsınız; eşiniz, annemlere nasıl daha az para harcatırım, sen üzülme babişkom, diye gezer. Bir olabildiğiniz, birlikte ilerleyebildiğiniz ve sizi isteyen karakterli bir kadın bulamazsanız evlenmeyin derim. Çünkü borç batağından israfı devam ettirerek çıkamazsanız sizi zaten boşayacaktır. Yine bekar olacaksınız.
            ahmet0000
            dek gelsinde cekerim sorun olmaz 🙂
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.