52
3.1.2021
Dostoyevski Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   edaersoyy
   Benim en çok sevdiğim yazarlardan birisidir kendisi. Bazı kişiler hiçbir eserini okumadan kişiliğine laf ederek ön yargılı davranıyorlar ama eserleri bu dünyadaki en iyi en muazzam eserler. Şuana kadar okuduğum her kitabında insan psikolojisi hakkında en derinlerimizdeki duygulara kadar herşeyi işleyerek kendimizi bulmamıza ve tanımamıza olanak sağlıyor bence. Favori kitabımda İnsancıklar şahane bir kitap.
    _gizem_
    eserleri çok güzel severim yani
     tsukyomi
     Az şişenin dibini görmedik Dimitri Karamazov'la.
      nickiharuto
      Evet seviyoruz iyi bir yazar.
       676irmak
       Çoook iyi kitapları var en son budalayı okudum çook iyii
        gregory_
        Iyi bi abimiz.
         ezgizm
         Duyguları işleme şekli, gözlemci yapısı, yazılarını felsefik boyutlara taşıma ve ruh çözümlemeleri ile farklı, riskli ve başarılı yapıtlar oluşturmuş bir yazar. İnsanların görmezden geleceği, kaçmaya çalıştığı ya da hiç fark edemediği duyguları hissederek yazmış. Yanında kahve içilebilecek değil karanlıkta kalmışları gün yüzüne çıkartırken içinizi çekecek eserlere sahip. Bir zamanlar aşkla okurdum özellikle Yeraltından Notlar'ı ancak depresif bir havaya büründüğümü hissettikçe okumayı bıraktım.
          asit
          Dili serttir, gerçekçidir ve sığ değildir. Beni bana anlatıyormuş hissine kapılırım her okuduğumda. Psikolojik analizleri çok çok iyi. İnsanı en derinleriyle yüzleştirir hep
           alys
           roman kahramanlarının karakteristik özelliklerini çok iyi betimleyen edebiyat üstadıdir.
            dr.rock
            Psikopatik severim, çok şarkıma ilham kaynağı olmuştur
             ladyfierce
             Petersburg sosyetesinin edebiyat kaplanı. Kendini "ben hasta bir adamım." diye tanımlar. Bu yüzdendir ki dostoyevski'nin kitaplarında kelimenin tam anlamıyla bir ruhsal bölünüş okuruz. Yalnızca yazılarını değil ruhunu da apayrı severim. Dünya edebiyatının en saygın yazarlarından biridir.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.