Dostoyevski Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   edaersoyy
   Benim en çok sevdiğim yazarlardan birisidir kendisi. Bazı kişiler hiçbir eserini okumadan kişiliğine laf ederek ön yargılı davranıyorlar ama eserleri bu dünyadaki en iyi en muazzam eserler. Şuana kadar okuduğum her kitabında insan psikolojisi hakkında en derinlerimizdeki duygulara kadar herşeyi işleyerek kendimizi bulmamıza ve tanımamıza olanak sağlıyor bence. Favori kitabımda İnsancıklar şahane bir kitap.
    ladyfierce
    Petersburg sosyetesinin edebiyat kaplanı. Kendini "ben hasta bir adamım." diye tanımlar. Bu yüzdendir ki dostoyevski'nin kitaplarında kelimenin tam anlamıyla bir ruhsal bölünüş okuruz. Yalnızca yazılarını değil ruhunu da apayrı severim. Dünya edebiyatının en saygın yazarlarından biridir.
     tsukyomi
     Az şişenin dibini görmedik Dimitri Karamazov'la.
      676irmak
      Çoook iyi kitapları var en son budalayı okudum çook iyii
       asit
       Dili serttir, gerçekçidir ve sığ değildir. Beni bana anlatıyormuş hissine kapılırım her okuduğumda. Psikolojik analizleri çok çok iyi. İnsanı en derinleriyle yüzleştirir hep
        _gizem_
        eserleri çok güzel severim yani
         ezgizm
         Duyguları işleme şekli, gözlemci yapısı, yazılarını felsefik boyutlara taşıma ve ruh çözümlemeleri ile farklı, riskli ve başarılı yapıtlar oluşturmuş bir yazar. İnsanların görmezden geleceği, kaçmaya çalıştığı ya da hiç fark edemediği duyguları hissederek yazmış. Yanında kahve içilebilecek değil karanlıkta kalmışları gün yüzüne çıkartırken içinizi çekecek eserlere sahip. Bir zamanlar aşkla okurdum özellikle Yeraltından Notlar'ı ancak depresif bir havaya büründüğümü hissettikçe okumayı bıraktım.
          dr.rock
          Psikopatik severim, çok şarkıma ilham kaynağı olmuştur
           alys
           roman kahramanlarının karakteristik özelliklerini çok iyi betimleyen edebiyat üstadıdir.
            nickiharuto
            Evet seviyoruz iyi bir yazar.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.