Dostluğunuz Siyasi Görüşlerinizin Farklı Olmasından Etkilenir mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Benim etkileniyor. Yani sonradan olan bir siyasi görüş değişimine karşı bir fikir beyan edemem çünkü yaşamadım. Dostlarımı buna göre tercih ederim ki aynı şeylere benzer tepkiler verebilelim. Hal böyle olunca etkilenmesi gereken bir durum da kalmıyor ortada. Buna etkilemez diyen de samimi değildir bence. Yani siyasetten tamamen uzak bir hayat sürmek mümkün mü? En basitinden şu zamandaki durum için birkaç yıl önce x fiyatına aldığınız bir şeyin şu an 5x fiyatında olmasına benzer tepkiler veremiyorsanız saçma sapan bir ortam oluşur. Dolayısıyla bu gibi durumlarla karşılaşmamak için seçim en başından yapılmalı. Etkilemez diyenler de nedenlerini açıklarsa biz de aydınlaşmış oluruz.
    gregory_
    Siyasal islamcilarla dost olamiyorum ve de fasistlerle.
     palmiye
     Bunu uyguluyorum.
      rahat
      bozulmaması gerekir ama bozuldu. kendimi bildim bileli tanıdığım tamircinin oğlu bir arkadaş vardı. içmeye beraber giderdik dağ başına. iç anadolu coğrafyası işte. arabayı bir tepeye çekerdik içerdik. daha sonra bu arkadaşın akrabası meclise girdi. o oto tamircisi büyüdü de büyüdü. adam galerici oldu. biz yine aynı şekil muhabbetlere devam ederken baktım adam artık bize pas vermiyor. olur dedik işinde gücünde artık ama daha sonradan bir kez bizi tersledi mekanda böyle şeyler konuşmayın diye. ufak tefek siyasi konuşuyorduk. ona da eyvallah dedik işi bozulmasın adamın. daha sonra whatsapp grubundan çıktı adam. kendi kendine triplere girdi yani. benim bundan anladığım şu. siyaset değil de para etkiledi bizim arkadaşlığımızı. adam artık ben karşı mahalledenim sizinle işim yok dedi. saygı duyuyorum. anasının damına kadar yolu var.
       badideasensei
       Hayır -karşılıklı olarak saygı duyulması şartıyla-
        mrsnl33
        Benim etkilenmez.Cevremde benden farklı görüşleri çok arkadaşım oldu.Aradaki saygıyı geçmedikten sonra oturup siyasette konuşuruz hatta.
         pisilamest1
         Tabii ki etkilenmez.Sonuçta saygı diye bir şey var.İster o A partili olsun ister ben B partili olayım.Hiç fark etmez.İnsan olsun,saygılı ve merhametli olsun yeter :)
          pazartesi
          Fanatikse evet.
           merivella
           Beni kişiliği etkiliyor hangi partili oy vermiş hangi siyasi görüşe sıcak bakıyor onu ilgilendirir
            _gizem_
            SAWUNMADIM
             kitaptakikurt
             uzun senelik dostlarım benimle aynı görüştedir zaten,yeni tanıdığım insanlarla ise farklı görüşteysek siyaset yapmam gerektiği kadar samimiyetim vardır dostluk kurmam
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.