Don't Look Up
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   busecikcik
   Filmin konusunu özet geçeyim: Don’t Look Up, dev bir göktaşının gezegeni yok edeceği konusunda insanları uyarmak için çalışan iki gökbilimcinin hikayesini konu ediyor. İnsanlık büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Everest Dağı büyüklüğünde bir kuyruklu yıldız hızla Dünya'ya yaklaşmaktadır ve oluşacak çarpışma Dünya'nın yok olmasına neden olacaktır. Astronomi doktora öğrencisi olan Kate Dibiasky'nin yaptığı bu keşif, insanlığın kurtulmasını sağlayacaktır. Kate ve Dr. Randall Mindy, insanlığı yaklaşmakta olan tehlikeye karşı uyarmak için bir medya turuna çıkmaya karar verir. Kate ve Randall, insanları yaklaşan felaketten haberdar etmek için büyük çaba harcarken kendilerini beklenmedik durumların içinde bulur... Ben çok beğendim filmi. İzlediniz mi?
    kalpci
    Muhteşem bir film İnsanın ne kadar beyinsiz, mal ve bktan olduğunu yüzüne vuruyor
     efeekara
     Daha izlemedim ama en kısa zamanda izleyeceğim. Vakit bulabilirsem süper olurrr
      alfawolf58
      İzlemedim ama bakılabilir gibi duruyor
       honeybee
       bence direk bizim özetimiz abi bu tarz filmlerden korkarım çünkü ilerde ya gerçek olır
        yazman
        henüz izlemediyseniz izleyin derim, şu anda netflix platformunda top 10 sıralamasında yer alıyor. komedi, dram ve bilim kurgunun harika bir şekilde işlendiğini, verilmek istenilen mesajı net bir şekilde verdiklerini düşünüyorum. leonardo dicaprio ve jennifer lawrence gibi tecrübeli oyuncular rol alıyor. kesinlikle izleyin.
         publichesap
         Çok güzel bir filmdi. Popüler kültürü, geleneksel medyayı ve sosyal medyayı eleştirmiş. İnsanların beyin tembelliğini ve gereksiz pozitiflik arayışını vurgulamış. Bilimde ve ekonomide daha katılımcı ve eşit olmamız gerektiğini anlatmışlar. Amerikan kültürüne aşina olanlar filmi çok beğendi. Teknolojiyi takip etmeye çalıştığım için filmdeki Bash şirketi ayrıntısını da beğendim. En güzel espri : You are gonna be eaten by a bronteroc.
          arvelesetkisi
          Dont Look Up yayınladıktan bi kaç gün sonra bir solukta izleyip bitirdim. Kadro o kadar muhteşem ki hayal kıırıklığı yaşarım diye çok korkuyordum. Peki hayal kırıklığı mı? Kesinlikle hayır. Ama tam bir cips kola hazırlayıp evde izlemelik bir film. Maalesef ilk gözlemim bazı sahnelerin gereksiz uzaması oldu . Süre olarak izleyiciyi ara ara kaybedebiliyor. Film günümüz sosyal medya yozlaşması, koltuk sevdası ve medyanın ikiyüzlülüğüne kadar her şeyi o kadar ince ve muzip bi dille işlemiş ki, izlerken sesli güldüğüm sahneler oldu. Özellikle filmin sonu alışılmışın çok çok dışında.
           voila
           İnce bir dil mi, gerizekalıya anlatır gibi anlatmış bence. Hedef kitlesi gerizekalılar galiba.
            gizemino
            Ben de çok beğendim. Çok güzel ironiler var. İnsan kendini Türkiye'de gibi hissediyor. Bizde böyle bir şey olursa aynısı olurdu diye
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.