Doğumdan Öncesini Bilmediğimiz Gibi Ölümden Sonrası da Bilmememiz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   Herkes ölümden sonrası için hikayeler uydurur bunun sebebi de bence zamanın hep ileri akmasıdır. Zaman ileri aktığı için geçmişte ne yaparsan yap her zaman düzeltme şansımız olduğuna inanırız ama ölüm de doğmadan önceki yaşam gibidir. Doğmadan önce ne olduğunu bilemiyorsak ölümden sonrasını da bilemeyiz. İkisi de belirsizdir. Öncesini hiç sorgulamayız neredeyse ama sonrası için hayatlarımızı şekillendiriyoruz. Antik Mısırda "bir" inancı vardı. Herkesin bir olduğunu zamanın sürekli akmadığını antik çağda olan bir fikir olarak düşünürsek gayet yeterli ve tatmin edici. İnsan geliştikçe ve yarının ne olacağı insan için gittikçe daha önemli olduğu için insanları kontrol etmenin en etkili yolu da ona ilerde ne olacağını söylemek. Bu yüzden fal gibi hurafelere kim gidiyor desek bile binlerce insan koşarak gidiyor. Bu durum fal baktırmakla aynı. Karşındakine ölümden sonra sonsuz bir yasam olduğunu söyle sonra da o sonsuz yaşamda mutlu olması bu hayatında ne istiyorsan onu yapması için şartla. Bana kalırsa en büyük şeytan ilk yalanı bulandı. Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.
    handeyakar07official
    Ölümden sonrasını öldükten sonra öğreneceğiz nasılsa o yüzden acele etmiyorum
     fuzbing
     Şaşırılacak bi durum değil. Bi bok bilmiyoruz zaten
      benita
      Küçükken kuzenimle ikimizin de doğmadan önce kız olmak istediğini ve o yüzden kız olarak dünyaya geldiğimizi konuşur buna inanırdık 😶 bu yaşa kadar iyi gelmişim derken şaka yapmıyorum arkdşlr
       cinayetvaraga
       Yaşadığımız anın kalitesini artıralım, iyi şeyler yapalım. öldükten sonrasını o zaman görcez zaten. aceleye gerek yok.
        vurz
        Hiçbir fikrimiz yok, ama kanlı canlı geçirdigimiz her gun bizi ölüme yaklaştirsa da her gunu son günümüz gibi yasayabildigimiz surece ölümü düsünmek niye? Derin konular ama severim:)
         vsjvsjvsjv000
         Ne öncesi ne sonrası, carpe diem! Ama en güzel şekilde, en verimli ve sağlıklı şekilde.
          ceviz-agaci
          yumurtaya can veren Allah sonra onun kahvaltılar da yemek olacağını bilmiyormuydu
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.