4
23.12.2020
Doğum Günü Kutlaması İstememek
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gulfemkaya
   Bazı insanlar doğum günlerin kutlanmasından hoşlanmadığını söyler. Ben bu insanları iki kategoriye ayırıyorum. Bir istemem yan cebime koy. Ben çok hoşlanmıyorum ama yaparsanız da fena olmaz yaa diyen tipler. Bu tipler sadece kendilerini bu haliyle daha havalı olacaklarını düşündüğü için böyle tribe girerler. Bunları ciddiye almamak lazım. İkinci grup ise gerçekten doğum günü kutlamasını istemeyen insanları içinde barındırıyor. Ben doğum günü kutlamayı aşırı seven bir insan olarak bunun nedenini baya sorgulamıştım. Çok yakın bir arkadaşım var, böyle kutlama istemeyen. Sebebini sorduğumda hem bu günün ona özel hissettirmediğini hem de sırf doğum günü olduğu için bir sürü insanın gereksiz samimi tavırlarını çekemeyeceğini söylemişti. Açıkçası insanların arada kendilerini özel hissetmeye ihtiyaçlarının olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bana böyle doğum günü kutlamama istekleri hala saçma geliyor. Tabii ki insanların kararına saygı duyuyorum ama doğum günü kutlamak illa kalabalık ya da büyük organizasyonlu olmak zorunda değil. Küçük bir arkadaş grubu olarak da minik bir yemekle kutlama yapılabilir.
    ali-vercetti
    beyninin sol lobu çok çalışan (genelde sayısal, radikal, sakin, eski kafalı) insanlar istemez
     absurdizm
     Ufak bir hediye yeter ya. Çokta abartmamak lazım.
      nickimdebileolmaz
      Hiç doğum günü kutlamadım, bir kere hediye geldi hepsi o kadar.
       palmiye
       Illa kutlayın ya da kutlamayın diye bir kriterim olmadı. Hatırlayan kutlar.🥳
        asit
        samimi olduğum üç beş kişi kutlar o da bana yeter
         tsukyomi
         Özel hissetmek istesem doğum günü kutlamam, giderim yan odaya, 'sevgi lazım Moskof' der bakarım keyfime. Özel hissetmek için her yılın bir gününü beklemem yani.
          ladydisko
          kutlayan kişiler önem verenler oluyor ek olarak sadece güzel yemek ve tatlı yapıyorum ama kesinlikle pasta kesmem beşten fazla pasta yüzünden midemi bozdum çünkü
           suphelihoroz
           bu benimdir. ama eskiden doğum gününe çok büyük anlamlar yüklerdim artık yüklemek istemiyorum. bunca şey başıma geldikten sonra da kimseyi de yanımda istemiyorum böyle yapay bi günde, doğmamın bi anlamı yok bu yüzden kutlanmasının da
            karolunita
            ben gerçeken kendi doğum günümde bile rahatsız oluyorum. hatta kendi doğum günümde çok daha rahatsız hissediyorum o yüzden kutlanmasını istemiyorum mesela.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.