Doğruluk mu Cesaretlik mi Oyunun Alternatif Modelleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   deniz006
   Arkadaşlarımla veya sevgilimle vakit geçirirken belli bir süre sonra sıkılıp böyle eğlencesine, cezasına değişik oyunlar oynuyoruz. En çok oynadığımız oyunda hep farklı arkadaş grubuyla doğruluk mu, cesaretlik mi oyunu oluyordu. Ama sıkıldık o yüzden sizden değişik farklı duruma göre böyle ateşli oyunlar yazmanızı istiyorum. Var mı öyle oyunlar bildiğiniz ? Heyecanla bekliyorum.
    berat_albayrak_
    Şişe çevirmece (bottle flip challenge deil)
     _gizem_
     ya ben de tam doğruluk mu cesaretlik mi oynuyoruz diye sevinmiştim SKLDSLJDDLSJSJ
      myheartofstereo
      20 soru , arkadaşlarla çok eğlenceli oluyor
       heisenbergdio
       never have ı ever
        sedefartuny
        Ay bu ne liseli liseli oturun güzel güzel muhabbet edin sohbet edin. Tabu falan oynayın. Doğruluk cesaretlik nedir. Bu ne amerikan lise dizisi vari bir olaydır böyle.
         kisi
         Sayko diye bir oyun var. Bir kişi hariç herkes oyunun nasıl oynandığını bilmeli ama belirlenen ebe asla bilmemeli. Çünkü amaç, o kişinin oyunun çalışma mantığını çözmesi. Oyunu spoiler uyarısı ile anlatacağım ama eğer okuyup öğrenirseniz ömrünüz boyunca asla ebe olamazsınız. Ona göre okuyun. Spoiler Spoiler Spoiler Masa etrafında vs. oturularak oynanır. Önemli olan halka şekline benzer oturmanız. Bir ebe belirlenir ve sırayla kişisel sorular sorması istenir. Bu sorulardan yola çıkarak oyunun nasıl çalıştığını anlamaya çalışması söylenir. Ayrıca eğer verilen cevap yanlışsa yanlış olduğunu bilenlerin sayko diyeceği söylenir. Ebenin sorduğu sorulara bir sağınızdakiymişsiniz gibi cevaplarsınız. Biri yanlış cevap verdiyse mümkün olduğunca çok kişi sayko der. Yalnızca kendi adına cevaplanan kişi sayko derse ebe kısa sürede çözeceği için eğlencesi kalmaz. O yüzden yanlış olduğunu bilen herkes sayko demeli. Belirli bir karışıklık oluşturulmalı. Diziliminizi de yan yana farklı farklı tiplerde insanlar olacak şekilde yapmalısınız. Kadın erkek, genç yaşlı vs. Bir de yaratıcı insanlarla, samimi konuşabileceğiniz insanlarla oynayın. Sorular sığ kalırsa bir keyif vermez. Ben lisede oynamıştım birkaç kez. O zamanlar keyifliydi. Yetişkinlere eğlenceli gelir mi bilmiyorum. Ergenken keyifli oluyordu. Bir de sap sap oynamayın. Spoiler Spoiler Spoiler
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.