317
28.5.2020
Doğru Sanılarak Çocuklara Öğretilen Zararlı Şeyler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   cherry-cupcake
   "Başarısızlık kötüdür." "Başarısız olanlar utanç verici duruma düşerler. Biz de onlara güleriz." Hayır. Başarısızlık, başarıya giden yolun olmazsa olmazıdır. Bu yüzden çocuklar başarısız olacakları konusunda birçok şeyden uzak durarak büyüyorlar. Başarısız olmaktan utanç duyuyorlar. Yabancı dil öğrenirken utanmamızın sebebi de bu. Utanıyoruz çünkü konuşurken hata yapıp başarısız olacağız. Başarısızlık kötüdür, o zaman konuşmamayı tercih ediyorum.
    mevsimlerden-sonbahar61
    Renklerin cinsiyetçiliğini sevmiyorum her renk onun bunu bilmeli 🌈
     madashell
     Politik görüşlerin çocuklara empoze edilmesi. Herhangi bir şekilde araştırma yapmaya teşvik edilmemesi diyebilirim.
      lovewkoko
      İyi şeyler yapınca iyiliğin bizi bulacağı yalanı. Çocuk sonra enayi gibi büyüyüp "beni hep kandırıyorlar, ben çok safım" diye geziniyor.
       zeynebio
       Küfür.. sırf komik olduğunu düşündükleri için çocuğa küfür öğretilmesine çok karşıyım
        necla-kaplan1
        kız yapamaz erkek yapar
         tiroyitbezi
         'Göster amcalara pipini' Bakın bu çocuk istismarından başka bir şey değildir.
          angry.lydia
          Güya çocuğu zapt edecekler -Bu teyze iğneci sana cıss yapar rahat dur diyorlar sonra çocuk korkuyo iğne fobisi oluşuyor yapmayın çocukları korkutmayın.
           steteskop.gel
           Polis geliyor lafıyla korkutmak, çocukların hafızasına yerleşiyor belli Bi yaşa kadar polislerden korkup yanaşmıyorlar. oysaki öğretilmesi gereken, "yanımızdan kaybolursan, yolunu kaybedersen, başına kötü birşey gelirse hemen yakında Bi polis görürsen yanına gidip anlatıyorsun onlar seni bize getirirler. " ve polisin numarasını bilmeleri. bunlar çok gerekli şeyler polis geliyor, polis amca gelicek- götürücek demek çok yanlış. 🚫
            ofansifvekaramizah
            Burun kanayınca "sırt üstü yat, kafanı dik tut, geriye eğ" demek.
             elfozn
             sen çok aşırı kıymetlisin,sen birtanesin,sen herşeysin...bütün dünya sana hizmet için var...senin haricinde önemli hiçbir şey yoku çocuga empoze etmek ve bencilin bencili çocuk yetiştirmek.
              angelofdeath
              çocuğa kendisinden büyük yük taşıtmak,ilgisizlik göstermek,dini terimleri öğretmek,birisinden duyup hadi lan ordan diyince gülüp geçmek(çocuk bunu güzel bir şey sanar)yanında sigara içmek telefonla onu susturmak kucağa alıştırmak... daha sayayım mı??
               burciko
               Daha neyin ne olduğunu anlayacak yaşta olmayan çocukları kuran kursuna, camiye götürmek yetmezmiş gibi bunun için zorlamak bence çok yanlış bir şey.
                kuyinist
                Kucuk yasta erkek cocuklarini goster amcana bir yerlerini diye egiterek cinsel organini yuceltmeyi ogreten ebeveynler yapmayin. Ayni ebeveynler kiz cocuklarinida etek giyersen bacaklarini kirarim gibi soylemlerde bulunmayin. Dogru saniyorsunuz ama degil. Ne erkek kadindan ustundur, ne de kadin erkekten asagidadir. Esitligi, namusun ikisi icinde esit degerde oldugunu ogretin.
                 ayse_
                 Yabancı insanlarla temasta bulunmasına izin vermek. Yolda, sokakta görünce "Ay ne tatlısın sen" diyenlere çocuğun yüzünü gözünü öptürtmek. Çok yanlış. Çok.
                  saranazz
                  batıl inançlar
                   imailahorsilah
                   Tanımadıklarına amca ya da teyze dedirtmek! Adam adamdır kadın da kadın, çocukların bu şekilde yabancılarla 1.derece yakınlıkta ilişki kurmasını sağlamak hiç doğru değil. Üstelik böyle bir dönemde
                    nunukafasi
                    Bence çocuk yetiştirme konusunda o kadar çok doğru bilinen yanlış var ki şu an yetişkin formunda görünen ergen insanlarda bunun bir örneği. Kısaca kimse çocuk yetiştirmeyi falan bilmiyor.
                     poncikyuzluseytan
                     çocukları öğretmenle korkutmaları bence bak okulda bunu yaparsan öğretmen sana bağırır kızar vb. çocuklar öğretmenden korkmamalı bir sıkıntısı olduğunda anlatabilmeli yardım alabilmeli
                      doraa___
                      Şu erkek çocuklarının eline oyuncak silah vermeleri görünce sinir oluyorum yaa . Bide pipi göstertmeler falan yani bu çocuk büyüyünce eli silahlı mangandanın, tacizcinin teki olucak çıkcak .Sırf erkeğim diye kendin bi b#k sanacak.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.