Doğru Olmayan Ama Halk Tarafından Doğru Görülen Bilgiler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Bazı bilgiler vardır ki halk arasında doğruymuş gibi gözükürler oysaki yanlış bilgidir ama doğruluğuna biz bile inanır yanlış olan kısmını beynimizden sileriz. Bu bilgiler arasında en yaygın olanı ise bence insanlar beyinlerinin yalnızca %3 ünü ya da %5 ini kullanıldığının iddia edilmesi. Einstein bile %10'unu kullandığı bilgisi halk arasında doğru bir bilgi gibi yer edinmiş şekilde dolanıyor. Hatta %100 ü kullanırsak ne olur üzerine "Lucy" diye bir film çekilmişti. Fakat insanlar eğer psikolojik bir bozukluğu ya da herhangi bir beyinsel hasara sahip değilse hepimiz beynimizin %100 ünü kullanıyoruz.
    asit
    bilinenin aksine çin seddi uzaydan görülemez
     the-pretty-reckless
     Karabasan :D
      atyaragina_konmuskelebek
      Kelebeğin ömrü 1 gün değildir. En az yaşayan kelebek 20 günlük ömre sahiptir. GDO lu ürünlerin henüz insan sağlığı açısından bir zararı tespit edilememiştir.
       redblack
       Osmanlida eşcinsellik oldukça fazlaydi, tanzimat fermaniyla da meşrulaşmişti. Arşivde bi tutanak tarzi belge okumustum, imam muezzini minarede m.kerken yakalaniyor falan, ölüm cezasina carptirilma sebebi de sectikleri mekan oluyor.
        atyaragina_konmuskelebek
        Ne olursan ol yine gel sözü mevlanaya ait değildir. Ebu Said Ebul Hayr adında aynı döneme ait bir şairindir
         cinayetvaraga
         Komünizm din ile alakalı bir kavram değildir. ama bizde öyle mi?! (Başlığı açan arkadaşa göre toplumun kabulunü yazmıştım ama cümle devrik oldu düzelteyim. toplumun bildiği yanlış bu)
          kubraocakk
          Kapı eşiğinde durma iftira atarlar 😌 Birinin eline bıçak verme kavga yaparsın Ellerini göğsünde birleştirme kısmetin kapanır Bla bla bla gider Ama en kötüsü de hepsine inanıyor olmam 🌿😎😎
           wb-
           Osmanlı padişahlarının alkol-uyuşturucu kullanmaması
            nykskaos
            Üsküdar'a gider iken aldı da bir yağmur bestesinin aslında osmanlı ve türk müziği olmaması. kırım savaşına katılan iskoç askerlerin askeri marşı olması. Türkler, etek giyen iskoç askerlere donsuz asker lakabını takmışlar. alay etmek amacı ile de marşa katibim türküsünün sözlerini yazmışlar. Ayrıca soğanlar pembeleşmiyor.
             ali-vercetti
             başlık güzel olmuş bu arada..
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.