Doğru Olmayan Ama Halk Tarafından Doğru Görülen Bilgiler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Bazı bilgiler vardır ki halk arasında doğruymuş gibi gözükürler oysaki yanlış bilgidir ama doğruluğuna biz bile inanır yanlış olan kısmını beynimizden sileriz. Bu bilgiler arasında en yaygın olanı ise bence insanlar beyinlerinin yalnızca %3 ünü ya da %5 ini kullanıldığının iddia edilmesi. Einstein bile %10'unu kullandığı bilgisi halk arasında doğru bir bilgi gibi yer edinmiş şekilde dolanıyor. Hatta %100 ü kullanırsak ne olur üzerine "Lucy" diye bir film çekilmişti. Fakat insanlar eğer psikolojik bir bozukluğu ya da herhangi bir beyinsel hasara sahip değilse hepimiz beynimizin %100 ünü kullanıyoruz.
    ali-vercetti
    başlık güzel olmuş bu arada..
     cinayetvaraga
     Komünizm din ile alakalı bir kavram değildir. ama bizde öyle mi?! (Başlığı açan arkadaşa göre toplumun kabulunü yazmıştım ama cümle devrik oldu düzelteyim. toplumun bildiği yanlış bu)
      asit
      bilinenin aksine çin seddi uzaydan görülemez
       atyaragina_konmuskelebek
       Ne olursan ol yine gel sözü mevlanaya ait değildir. Ebu Said Ebul Hayr adında aynı döneme ait bir şairindir
        redblack
        Osmanlida eşcinsellik oldukça fazlaydi, tanzimat fermaniyla da meşrulaşmişti. Arşivde bi tutanak tarzi belge okumustum, imam muezzini minarede m.kerken yakalaniyor falan, ölüm cezasina carptirilma sebebi de sectikleri mekan oluyor.
         atyaragina_konmuskelebek
         Kelebeğin ömrü 1 gün değildir. En az yaşayan kelebek 20 günlük ömre sahiptir. GDO lu ürünlerin henüz insan sağlığı açısından bir zararı tespit edilememiştir.
          nykskaos
          Üsküdar'a gider iken aldı da bir yağmur bestesinin aslında osmanlı ve türk müziği olmaması. kırım savaşına katılan iskoç askerlerin askeri marşı olması. Türkler, etek giyen iskoç askerlere donsuz asker lakabını takmışlar. alay etmek amacı ile de marşa katibim türküsünün sözlerini yazmışlar. Ayrıca soğanlar pembeleşmiyor.
           the-pretty-reckless
           Karabasan :D
            wb-
            Osmanlı padişahlarının alkol-uyuşturucu kullanmaması
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.