50
15.7.2020
Doğaüstü Yobazlık Örnekleri
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   pillowtalk
   Gördüğüm en düzey yobazlık küçücük bir kızın tahmini 2-3 yaşlarında) başının örtülmesiydi. "Çocuk o, sıkılır yani" diye nazikçe uyarmaya çalıştım ama "Nasıl alışırsa öyle gider" dedi kadın resmen. Korkunç. Uzaklaştım tabii bulunduğum yerden, nefesim daraldı çünkü.
    enginarkalbi
    Erkek topluluğunun yanından geçerken sevgilinin seni kenara itmesi..
     bisosyolog
     Bir ara bir adam vardı. Ramazan programına çıkıp hamile kadının sokakta dolaşması ayıp filan gibisinden bir şeyler demişti. Baya bir gündeme oturmuştu. Kafalar 1 milyon gerçekten. Daha üstüne tonla yobazlık örneği yaşandı elbette, ama nedense aklımda bu kalmış.
      zodyakli
      Çocuk gelinleri onaylıyor olmalarına tahammül edemiyorum.
       sinek_valesi
       Bekara ev verilmez, Erkeklerin önünden geçerken başını eğ (önüne bak sağa sola bakma vb)
        kuyinist
        Dindar bir insanin cok yobaz oldugunhn sanilmasi. Acik sacik giyinip modern oldugunun sanilmasi. Isteyen istedigini giyer. Istedigine inanie. Ostedigine inanamaz. Sen dis gorunusw gore yargi yapamazsin. Yine yargi dagitip cikcam bb
         tiroyitbezi
         21.yyda din yasaları ile yönetilmeye çalışılmak başlı başına yobazlık örneği. Diğer bütün yobazlıkların başlıca kaynağıdır. Irmaklarından şaraplar akacak’ diyorsun Cennet-i alâ meyhane midir? ‘Her mümin’e iki huri’ diyorsun Cennet-i alâ kerhane midir? Tanrı bize cennette vaat ettiği şarabı Niçin haram etsin bu dünyada, akla sığar mı? Bir sarhoş arap, devesini vurmuş Hamza’nın Peygamber de yasak etmiş arap’a şarabı Beni özene bezene yaratan kim? sen Ne yapacağımı da yazmışsın önceden Demek günah işleten de sensin bana O zaman nedir o cennet cehennem? Kim senin “yasa”nı çignemedi ki söyle? Günahsız bir ömrün ne tadı kalır söyle. Yaptığım kötülüğü kötülükle ödetirsen eğer Seninle benim aramda ne fark kalır ki söyle Tanrı bizi çamurdan yarattıgında Biliyordu bu dünyada ne işimiz olacak İşlediğim günahlar hep onun emriyledir O halde cehennemde beni niçin yakacak? İsyan edip karşında duracağım, neredesin? Karanlığı, ışığa yoracagım, neredesin? İbadete karşılık cenneti alacaksam ‘Bağış mı ticaret mi’ diye soracağım,neredesin? Kör cehalet çirkefleştirir insanları. Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek bir cevabım var elbet. Lakin bir lâfa bakarım laf mı diye, Bir de söyleyene bakarım adam mı diye Dünya, üç beş bilgisizin elinde Sanırlar ki tüm bilgiler kendilerinde Üzülme, eşek eşeği beğenir Bir hayır var sana kötü demelerinde Sen bu dünyanın sırrına eremezsin Erenlerin dilini de sökemezsin Öyleyse iç şarabı, cennet et dünyayı Öteki cennete ya girer, ya giremezsin Niceleri geldi, neler istediler Sonunda dünyayı bırakıp gittiler Sen hic gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de hep senin gibiydiler. İçin temiz olmadıktan sonra Hacı hoca olmuşsun kaç para Hırka, tespih, post, seccade güzel Ama TANRI KANAR MI BUNLARA Sen sofusun hep dinden dem vurursun Bana da sapık dinsiz der durursun Peki, ben ne görünüyorsam O’yum YA SEN NE GÖRÜNÜYORSAN O’MUSUN Sen içmiyorsan içenleri kınama bari Bırak aldatmacayı iki yüzlülükleri ŞARAP İÇMEM DİYE ÖVÜNÜYORSUN AMA YEDİĞİN HALTLAR YANINDA ŞARAP NEDİR Kİ.. Ey kara cübbeli senin gündüzün gece Taş atma dünyayı bilmek isteyenlere ONLAR YARATANIN SANATI PEŞİNDELER SENİNSE AKLIN ABDEST BOZAN ŞEYLERDE…. Ben kadehten çekmem artık elimi; Tutmam senin kitabını minberini Sen kuru bir softasın, ben yaş bir sapık CEHENNEMDE SEN Mİ DAHA İYİ YANARSIN, BEN Mİ?.. Seni kuru softaların softası seni Seni cehenneme kömür olası seni Sen mi haktan rahmet dileyeceksin bana ? HAKKA AKIL ÖĞRETMEK SENİN HADDİNE Mİ? Yaşamın sırlarını bileydin Ölümün de sırlarını çözerdin Bugün aklın var, bir şey bildiğin yok YARIN AKILSIZ NEYİ BİLECEKSİN Ey kör! Bu yer, bu gök, bu yıldızlar, boştur boş Bırak onu bunu da gönlünü hoş tut hoş ! Şu durmadan kurulup dağılan evrende BİR NEFESTİR ALACAĞIN, O DA BOŞTUR BOŞ Ömer HAYYAM Dünyadaki bütün yobazlara girsin bu rubai.
          hysosiri
          Yol yaptı diye bir siyasi lidere oy vermek ahhahhaa çok gülüyorm buna
           emre_dogan_26
           Kim demiş Avrupa insanı medeni? Ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni! Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni; Desenize hayvanlar bizden daha medeni! Kul olmak çağdışıyken, soyunmak çağdaşlık, Din kardeşliğini bıraktık biz, ecnebiyle kaynaştık.. Sünnet sakal yobazlık, top sakalsa medeni.. Unuttun sen ey vefasız ehli sünnet dedeni.. M.AKİF ERSOY
            emre_dogan_26
            Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Açıkta kalanlardan başka süslerini göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerinden bağlasınlar. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kadınları, hizmetlerinde bulunan köleleri ve câriyeleri, cinsel arzusu bulunmayan erkek hizmetçiler, kadınların cinselliklerinin farkında olmayan çocuklar dışında kimseye süslerini göstermesinler. Yürürken, gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah’a tövbe edin, umulur ki kurtuluşa erersiniz! NUR 31
             lellu
             Ayy geldin mi Nihat laa nerelerdeydin
              lucifer666
              köyde babaanneme burda ağda satan biryer varmı diye sormuştum , oda bana sen bizim adımızımı çıkartcan diye bağırmıştı . mal kadın hiç sevmem , bide amcam tesettürlü olduğum halde , altımda bol pantolon olduğu halde tuniğin kısa değilmi diye laf etmişti djdj aklıma geldikçe sinirleniyorum .
               redblack
               Kara çarşaf , yobazligin simgesidir bence ve onu takan kişi o kadar da cahildir ki kara çarşafın islamda yeri yoktur aslinda, tarihte ilk kez yahudiler tarafindan kullanilmistir ve baş örtüsü/peçe de roma doneminde hayat kadinlari tarafindan kendilerini gizlemek icin kullandigi kaynaklarda geçer.
                noobzac
                Yobazlığı sadece Müslümanlar özelinde ele almaktır. Örneğin yobazlık hasebiyle Dünya'da en fazla ölüme yol açan ve açmaya da devam eden Müslümanlar değildir. Haçlı Seferleri nedense hiç akla gelmez. Öldürmeyi bilhassa masum kanı dökmeyi onlar çok iyi bilirler. Bu tarihi kaynaklarda da geçer. Lakin dimağlar öyle manipüle edilmiş ki ayağın taşa değmesi dahi İslam'dan bilinecek. İşbu yapılan İslamofobik bağnazlıktır. Gidin öğrenin yobazlığı dünyaya ve bize en çok zarar veren kimlermiş... Benden bu kadar.
                /
                0

                Tarihe Göre

                İçerik bulunamadı.