Doğalgaz Sanayi Tarifesine Yüzde 49 Zam Yapıldı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Doğalgaza kasım ayında yüzde 49 zam geldi. Zam, sanayi ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yapılırken bu ay da mesken tarifesi sabit kaldı. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde kasım ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı. BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı mevcut tarifede olduğu gibi 1000 metreküp doğalgaz için 1488 lira olarak belirlendi. Bu ay sanayi aboneleri için geçerli olacak tarife ekim ayındaki tarifeye göre 1000 metreküp doğalgaz için yüzde 49 artışla 3 bin 482 lira, elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğalgaz için ise 4000 lira oldu. Doğalgaza ekim ayında da yüzde 15 zam gelmişti. Zam, sanayi ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yapılırken mesken tarifesi sabit kalmıştı.
    alengirik
    Zam takip uygulaması yapılsa tutar. Bak yapıcaksın ios ve android sürümünü, tüm zamları takip edip göndereceksin bildirim olarak(Yetişebilirsen zamların hızına) güzel bir uygulama olabilir. Henüz yok sanırım.
     lovewkoko
     sanayiye yansısın bakalım, evdekine zam gelmediğini sansın millet. artan maliyetler karşısında ezilen halk inim inim inliyordu diye anlatırlar bu günleri.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.