11
23.1.2021
Dizi/Filmlerde Kötü Karakterlere Kin Beslemek Oyuncunun Yeterliliği mi İzleyicinin Yetersizliği mi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   detokssuyu
   Yeşilçam'ın kötü karakterlerinden Erol Taş'ın bir zamanlar taşlanması, tecavüzcü Coşkun'un da benzer linç durumlarına maruz kalması bugün de yaşanıyor aslında. Sadakatsiz'in Derin karakterini canlandıran oyuncu için "Sokakta görsem tokat atarım!" diyen Bircan Bali, Seren Serengil ile birlikte Melis Sezen'in Instagram sayfasına dadanmış. Yüzsüz demişler, pislik demişler. Diziden haberdar olmasam Seren Serengil'in Gülben Ergen'den sonra bu kadınla soğuk savaş içerisinde olduğunu düşüneceğim neredeyse. Volkan karakteri için de geçerli aynı durum insanlar Caner Cindoruk'a küfür ediyorlar. Bu gibi tepkileri oyunculuklarına bir iltifat olarak alan sanatçılar da var rahatsız olanlar da. Peki bu oyuncular rollerini çok iyi oynadıları için mi onlara kin besliyoruz yoksa senaryo ile gerçeği ayırt edemediğimiz için mi? Senaryo gereği olaylar çok uç, çok konuşuluyor evet ama insanların özel hayatlarını paylaştıkları sosyal mecralarında onlara hakaretler etme cüretini nereden alıyoruz?
    karolunita
    valla ben çoğunlukla kötülerin tarafını tutarım hep ıugfhvxdz.ksşo
     kayberkay
     bı rolün hakkını kim daha fazla verirse onun karakteri ile gerçek hayatı iç içe geçiyormuş gibi izlenim olur e öyle olunca malum izleyici de kötü roldeki oyuncuya gerçek hayatta da kin besler velhasıl kerim nolucak bu GS'nin halii ??
      palmiye
      Iyiler bağrımıza basıp kötülere kin besleme durumumuz var evet, Süleyman Çakır'ın arkasından gıyabi cenaze namazı düzenlemiş millettiz, fazla yoruma gerek yok🤐
       strangestar
       Oyuncunun yeterliği tabi kendini o rolle bütünleştirmesinin güzel bir örneği ama halkımızda bunun bir rol olduğu bilinci olmadığı için bu olaylar devam edip duracaktır
        eski_bi_tanidik
        Film de ben de sevmiyorum sevmem zaten ama gerçek hayata da taşımaya gerek yok dizi film sonuçta
         superkahraman
         eğitimsiz ve senaryo ve gerçeği ayırt edememeleri
          peripedia
          Bir komşumuz vardı 80'li yaşlarında ve tam bir dizi bağımlısı idi. Bir gün bana "Biliyor musun bu dizide ölenler gerekten ölmüyorlarmış." demişti. Onu hatırlattı bana bu konu başlığı :)
           mrs_furby
           Altını çiziyorum, dizi/filmdeki karaktere, yoksa gerçek yaşamda neden beslenilsin ki? Muhtemelen rahatsız bir kişiliktir besliyorsada.
            nykskaos
            Yıllarca seyirci tarafından hakaret, saldırı ve eleştirilere maruz kalıp gerçek hayatta annesiz kalan çocuklarına dört elle sarılıp hem annelik hem de babalık yapan Erol Taş. Evet izleyici gerizekalı ve evet Erol Taş çok başarılı bir oyuncu.
             arasserin
             İzleyicinin yetersizliğinden ziyade genelde izlediğimiz şeyi gerçek hayatla özdeşleştirmeyi seviyoruz. Bu duyguyu iyi aktaran oyuncuları da beğeniyoruz. Bu yüzden oyuncularının yeterliliği de önemli bir unsur
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.