Dizi/Film İzlerken Gerçeklik Takıntısına Girip Sürekli Mantık Hatalarını Kovalamak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Bir gram dizi/film zevkimiz var onu da bu anlamsız takıntı ile ziyan etmeyelim ne olur arkadaşlar. Oturup sezonlarca dizi izliyorum bir arkadaşımla paylaşayım üzerine konuşalım diyorum bana mantık hataları sıralıyor. Böyle bir şey gerçek olamaz takıntısına giriyor. Sırf bu sebeple Türk dizileri kocaman kocaman "Bu dizide geçen kişi ve kurumlar hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlarla alakası yoktur." bilgilendirmesi yayınlıyorlar. Mantık hatası dediği de kıyafetin ya da mekanın sürekliliğinin olmaması. Bu bakışla izlediklerinizden nasıl keyif alabiliyorsunuz anlamıyorum ki. Bunu dile getirdiğim arkadaşlarım da bilinç bir izleyicisin diyorlar bana. Dikkatli değilsin, kendini veremiyorsun, çerez gibi tüketiyorsun diyorlar. Sinematografi okumuyorum ki ben bunlara takılayım ya da senaryoya. Kaldı ki bizim aman ne kadar da büyük bir hata dediğimiz bazı olaylar reklam çalışması olabiliyor. Bknz. Game of Thrones sahnesinde Starbucks bardağı görmemiz.
    detokssuyu
    Ekşi yazarlarıdır büyük olasılıkla. Bir film izledikten sonra insanların yorumlarını okumayı çok sevmeme rağmen artık yapmıyorum çünkü bu her şeyi eleştirme hiçbir şey beğenmeme timi çok can sıkıcı. Mantık hatası da mantık hatası olabilir deyip geçemiyoruz.
     lutfen-ama
     Fantastik filmlerde veya dizilerde aranmaz mantık. Fakat özellikle dizilerde daha önce farklı anlatılan olayın sonradan değiştirilmesi de benim canımı sıkıyor. Ya da bazı dizi ya da filmlerde gerçek olay üzerinden gidilmesine rağmen gerçeklikten uzaksa; mesela adli bir olay var fakat hukuksal süreçler göz ardı edilmişse diziyi/filmi kalitesizleştiriyor. Bir danışmanlık alın gözünüzü seveyim. Kovalamam ama yakalarım böyle şeyleri.
      kayberkay
      filmler ve dizilerin insanları ruhen etkilemesi ne kadar garipse benim için bu yapitlarda didik didik detay aranması da bı o kadar tuhaftır
       mrlawyerkk
       Böyle bir hakkım olduğunu düşünüyorum. Neden mantık hatası olan bir filmi izleyeyim ki? Deli bütçelerle çekiliyor dağıtılıyor mantık hatası da yapmayıversinler bir zahmet. Ben takılırım abi. Gerçekçi olsun demem ama mantık hatalarına ayar olurum. Bir filme iyi diyebilmem için aklımda soru işareti kalmamalı.
        sedefartuny
        Ben çok takılıyorum ya. Bir hata dikkatimi çeksin daha da devam edemem o filme. Canım sıkılıyor o dünyadan çıkmış gibi hissediyorum kendimi sürüklenmiyorum.
         suphelihoroz
         bu benim kurtulamadığım bir sıkıntı. yani dikkatli insanı çileden çıkarıyor, filmden kopuyosun. devamlılık diye bişi var lütfen biraz dikkat yahu
          veritas-vos-liberabit
          Ya o aslında öyle değil diye başlayıp asla sonu gelmeyen o ruhsuzluk eylemi diyelim biz ona. Zaten stres altında bir yaşamdan aldığımız kısmi kesitlerle dolu hayal dünyamızı mahvederler kendileri. Pinokyonun burnu uzuyorsa sana girip çıkan yok ki yani izle veya geç..
           takmazuguramatakar1
           Bugün chilling adventures of sabrina 'yı bitirmiş bulunmaktayım. Senaryodan oyunculuğa kadar her şey mükemmeldi ama sırf final yapmak için 3 sezonluk konuyu 1 saate sığdırmaya çalışmışlar ve her şey çorba gibi olmuş. Birde bu yetmezmiş gibi iyice klişenin dibine vurup başrolü öldürmüşler Sonu bağlamak için. Bence böyle fantastik dizilerde senaryo yazıldıktan sonra önce ki bölümler izleyip mantık hatalarını düzeltmeler.
            samyeli90
            Fantastik dizi ve filmde mantık aranmaz çünkü adı üstünde fantastik
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.