Diyanetin "Sol Elle Şeytanlar Yemek Yer" Fetvası
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   canece
   evet, doğru okudunuz diyanetin yeni fetvasıymış bu. sol elle yemek yenilmemesini isteyen diyanet “Sol elle şeytanlar yemek yer” demiş. bu nasıl saçma bi beyan böyle ya, solak olanlar napsın yemek yemesin mi sayın diyanet?
    thetalentedmrripley
    Diyanet artık siyasi bir kurum haline gelerek din ve fetva konusunda referans olmayacağını hepimize gösterdi zaten. Benim zaten ciddiye aldığım bir kurum değil. Amaaa bu haberde cümle çarpıtması var. 'Sol elle şeytanlar yemek yer' dememiş. 'Şeytanlar sol elle yemek yer' demiş. Yani bahsedildiği gibi yemeği sol elle yiyenlere şeytan denmesi gibi bir mana ve niyet yok. Alın ben aşağıya koydum fetvayı, canı isteyen okusun.
     busrawashere
     şeytan yemek yiyor mu? hani melekler yemek yemezdi yaw bu ne çelişki böyle
      mehmet_08
      DİYANET 1400 yıldır haram olan faize geçen sene caizdir de diyordu. Her sene gökten update iniyor
       asit
       aq sanki şeytanla rakı masasına oturdular
        dr.rock
        Sol elle mastürbasyon yapmakta günahtır arkadaşlar Sol meme emiklenmez oda vacip değil Sol kaşık pozisyonu sexi caiz değil
         meyvesebze
         Ben kıc yikadigin elle yenmez die biliodum 😅
          palmiye
          Sol elle yeyin ama çalmayın!
           ladydisko
           mahalle yanarken ... bir ton pislik varken bunla ilgili açıklama yapmaları
            gulfemkaya
            Bildiğim kadarıyla dinde sağ elle yemek yemek ve temiz işleri halletmek sünnet bir eylem. Çünkü o zamanlar peçete diye bir şey olmadığı için sol el pis işler için kullanılıyormuş. Yemek de çatal kaşık yerine elle yenince... Tamamen hijyenik sebeplerle söylenmiş bir hadis. Fakat günümüzde çatallar kaşıklar bıçaklar tuvalet kağıtları gibi o kadar güzel icatlar var ki. Gerçekten bu kadarına gerek var mı. Ben ilkokuldayken bazı hocalar solak olanları sağlak yapmaya çalışıyorlardı. Bence yapılan bu fetvalar en çok dine zarar veriyor. Merhametli olun, vicdanlı olun gibi evrensel tavsiyeler vermek varken böyle şeyler söylemek bilmiyorum ya
             pazartesi
             Biri sormuş caiz mi diye, bunlar da cevap vermiş. Dinen yasak. Siyaset bulaştı diyanete evet de, sol elle yemek yeme sakıncası 1400 yıldır var, adamların suçu ne. Şeytanlar yemeği sol elle yer i de bir yerlerinden atmıyorlar hadis var. Ya hu dine inanan ok der inanmayanı şeytana benzetmek de inanmayana çok da fifidir, adam tanrıya inanmıyor, onun yarattığı şeytanın varlığına mı inanacak da kalbi kırılacka. Şahsen papa çıkıp da uzun saçlılar baal dır dese umursamam ki. Teslise inanmıyorum, baal a mı inanacağım. Ha tabi en baştan belirteyim: var olan bir şeyi söylemek için o bütçe çok fazla. Ben beleşe de söylerim.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.