Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Ayasofya'nın İçinde Bir Medrese Olsun'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Erbaş, çeşitli programlar için geldiği Rize'de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman'ı ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklama yapan Erbaş, Ayasofya'nın müze statüsünün iptal edilip ibadete açılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ayasofya'nın ibadete açılmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Erbaş, "Bizim gençliğimiz 'Zincirler kırılacak. Ayasofya açılacak' sloganlarını söyleyerek geçti. Sadece Türkiye için değil tüm İslam dünyası için büyük bir anlamı olan, sembolik bir anlamı olan camidir Ayasofya. 86 yıllık bir hasretten sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük bir gayreti ile bütün İslam dünyasına, sadece İslam dünyasına değil, bütün insanlık için önemli bir değerdir, önemli bir mabettir" diye konuştu. Ayasofya'nın 1500 yılı aşkın tarihi geçmişi olduğunu hatırlatan Erbaş, "Dolayısıyla ben bütün insanlığın esasında içinde ibadet edilebilen bir mabede dönüştürülmüş olmasının, aslına rücu ettirilmiş olmasının çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. İnşallah cemaati bol olsun. Ziyaretçisi bol olsun. İçinde sadece ibadet etmekle kalınmasın ve bir mektep bir medrese olsun" değerlendirmesini yaptı.
    monaiman
    Bir de padişahı olsun mu?
     herseyinaktivisti
     Ne öğretilecek medresede? Fenni dersler mi? Aa pardon onun için fen fakülteleri var. O zaman edebiyat verelim? He onun için de edebiyat fakülteleri var. E cami dini bir yer o zaman ilahiyat verelim? Ama zaten halihazırda 61 ilahiyat 38 İslami ilimler fakültesi var. Ne verilebilir? Niye verilsin? Eskiden medrese eğitimi bunların hepsini topluyordu, eğitimin bu kadar çığır açıp alanda uzmanlaşmak için alt dalın alt dalı açıldığı ülkede medrese eğitimine neden gerek olsun?
      atayurt00
      Der tabiki neden demesin karnı tok sırtı pek. Ülkede Müslümanların resmi temsilcisi olarak hangi projede yar almış? Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir diyen bir din anlayışı ile kimin karnını doyurmuş??? Bitmeyecekler...
       cokbilmisdegilcokbilen
       Önce okullarda düzgün bir eğitim olsun.
        editto
        Lan Mercedes okudum yanlışlıkla görsel çağrışım yaptı herhalde 😂
         zimbo
         Tekke ve Zaviyelerde Açılsın!
          moonlight3rd
          Medresenin içinde de bir sapık..
           dioberbat
           Islamın hiçbir getirisi yok daha neyine zorluyolar anlamıyorum
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.