39
24.7.2020
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Cuma Hutbesi İçin Minbere Kılıçla Çıkması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   canece
   İmam Hatipli öğrencilerin oynadığı bir tiyatro oyunu izliyormuşum gibi hissettim hakkaten. Sürekli semboller üzerinden zafer elde etme çabası ne zaman bitecek acaba çok merak ediyorum.
    ulanayca
    audiyle gelip kılıç çekmek...
     alevalevay
     Harakiri yapiyo sandim fotoyu ilk gördügümde
      pompalamasyon
      Hutbeye çıkarken kılıç taşımanın manası: kılıç sağ elde ise, yeri geldiğinde kullanmayı ve düşmana korku verme, kılıç eğer sol elde ise güven verme manasındadır. DİB Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kılıcı sağ elinde taşıyarak dünya alemine gerekli mesajı veriyor.
       redblack
       Şov için uçan haliyla bile gelip "Osmanli zamaninda böyleydi" derler.
        redblack
        Edirne Ulu Camii'de Padisahlarin kiliç kuşanma merasimi yapilirdi, II. Mehmed Han'dan sonra bu olay haliyle İstanbulda Eyup Sultan Camii'de yapilmaya baslandi, yani her cuma olan bir gelenek degil, Padisahin tahta cikma merasiminde uygulanan batidaki tac giyme merasiyle muadil sayilabilecek kilic kusanma merasiminin bir parcasi olan uygulamaydi. Tabii ki o makami olusturan Kemal Ataturk'e hakaret eden fesli dondurmaciyi hasta yataginda ziyaret eden siyasi dini temsilci Ali Erbaş Beyefendiler bunu da kullandilar.
         sevonu
         Bak çarpılırsınız he:))
          noobzac
          O kılıç birilerine rahatsızlık verdi ise ne âlâ. %98'i Müslümanlardan müteşekkil ülkede toplumsal normların uygulanması aklı evvel bir azınlık tarafından yadırganıyor. Aklı olan zaten inanç ve değerlere saldırmaz. Kendi anormalliğini görmekten aciz bir güruh var maalesef . Acaba uğruna taklalar attığınız Batı'yı sevdiğiniz kadar Batı sizi seviyor mu? :)
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.