Diyanet İşleri Başkanı: Ahirete İnancı Olmayan İnsandan Her Türlü Kötülük Beklenir
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ağrı'nın Patnos ilçesinde Selçuklu mimarisiyle yapılan Recep Tayyip Erdoğan Camisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta yaptığı konuşmada inanç konusunda ahirete iman etmenin çok önemli olduğunu belirten Erbaş, "Çocuklarımıza daha küçük yaşlardayken ahiret inancıyla ilgili öğrenmeleri gerekenleri öğretmeliyiz" dedi. "Ahirete inancı olmayan insandan her türlü kötülük beklenir" diyen Erbaş, "Onu engelleyecek ne var ki başka. Bu dünyada yaptığı bir şeyin hesabını ahirette vereceğine inanmayan birisi dünyada hangi kötülüğü yapmaz ki" diye konuştu.
    biristeri
    Kötülüğün dili, dini, ırkı, cartı ve hatta curtu falan olmaz diye düşünememiş mi acaba! Düzenleme: Benim jeton köşeli, anca anladım. Evet düşünememiş.
     cinayetvaraga
     Hadi ordan lan. ahiret inancıymış.
      entelbukalemun
      Bu adam galiba evde nasıl gündem olurum, nasıl linç yerim, nasıl insanları birbirine düşürürüm diye kafa patlatıyor. Şaşırtıcı.
       bendemistimama
       Insan haklarinin, canli haklatinin dinlerden daha onemli oldugunu anlamadikca bu kafalar hep boyle zirvalayacaklar.
        adonay
        işid, boko haram, talabani, fetö, el kaide, hizbullah falan.. bunlar hep ateist terör örgütleri gördüğünüz üzere. ama hiçbiri gerçek islam değil di mi? =)
         wb-
         Evet istediğim kişiye tecavüz edip her gün birini öldürüyorum.
          roxannee-
          Ne hikmetse bugüne kadar ahiret inancı olan insandan ve yapabileceklerinden korkmuşumdur. Bu onun inancıyla ne derece ilişkili elbette bilemem. Ancak ne yazık ki vicdan ahlak sahibi olmak ile inançlı olmak arasında ben bir ilişki görmüyorum. Hep şu cümleyi duymuşumdur. Allah korkusu olan insanlarla karşılaşayım diye ama şöyle bakıyorsun Allah korkusu olması gereken insanlarda her türlü pislik var. Eee müslümanım diyor inançlıyım diyor. Ama her türlü iğrençliği kötülüğü de barındırıyor.
           kagandio
           Ben bir bilim adamının çocukları istismar ettiğini, bir yazarın fetişi olduğu için çocuk iç çamaşırı çaldığını duymadım hiç. Ne yazık, imamların camide çocukları taciz ettiği haberlerine de çok kez denk geldik. Trajikomik açıklamasıyla ülkenin ne halde olduğunu lanse etmiş sayın(!) bakan. :)
            dioberbat
            Türkiye böyle ya başka dinlere saygısı var ama dinsizlere saygısı sıfır garip çünkü optimar'a göre türkiyenin %8.9'u dinsiz Kaynak; Vikipedi Türkiye'de din
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.