Diskalkuli’ler Buraya!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Türkçe meali matematiksel öğrenme güçlüğü olan diskalkuli bize neler yapmadı ki. O çarpım tablosunu ezberleyemediğimiz için öğretmenlerimizden az mı fırça yemedik. Yeri geldi hesaplarımızın kaç lira geleceğini bile toplayamadık. Dolmuşlarda az mı yanlış para üstü almadık. Herkes matematik yapamaz, haydi şimdi utanmadan söyle.
    kuyinist
    Bu ben
     busrawashere
     disleksiyim. Bakkal hesabı dediğimiz şeyi yaparken bile heyecanlanıyordum, yapamıyordum. Lise ikide çarpım tablosunu öğrendim ama ritmik sayarak.
      tsukyomi
      Kakule de olduk.. Eyvallah evren.
       hysosiri
       Valla çok büyük merakla girdim başlığa aynen de geri çıkıyorum matematik sınavlar dışında eğlencelidir ama öğrenme konusunda sorun yaşayanlara saygı duyarım tabi
        ilsasilem
        Sözelcilerin %90'ı olarak başlığı doldurabiliriz. Yoksa sözeli seçmemizin başka bir açıklaması olamazdı bence
         peripedia
         Ben yıllarca öğretmenlerimin söylediğinin aksine çalışıyorum ama zeki değilim sanırım diyordum. Bu işte bir terslik olduğu biliyordum. Bugün öğrendim ben de diskalkuliymişim. Sözelcilerin linç edildiği bu toplumda biz diskalkulilerin başına neler gelir Allah bilir. Belki bu öğrenme güçlüğünün de disleksi gibi bir tedavi yöntemi vardı. Araştırıp, tedavi olup üniversite sınavına tekrar girsem hiç fena olmaz.
          sedefartuny
          İlkokul ikinci sınıfta üç dersimden biri olan matematiğin 3 gelmesi ile birlikte başladı her şey. Yıllar yılı evimizden matematik hocası eksik olmadı. En basit dört işlem dışında ne bir havuz problemi çözebildim ne çarpım tablosunu ezberleyebildim. Hala daha matematik denildiğinde moralim bozulur. Yıllarca kendimi gerizekalı gibi hissettim. Meğer diskalkuliymişim ben de. Böyle bir öğrenme güçlüğünün var olduğuna inanamadım. İnternetteki belirtiler beni tanımlıyor resmen.
           mrlawyerkk
           İlk defa duydum. Sevmemekte buna dahil mi acaba. Ben matematik yaparım ama o zaman diliminden hiç keyif almam. Kafasında her türlü dört işlemi sıfır tereddüt ve büyük bir hızla yapan arkadaşlara da hep çok özenirim. Akbilimde kaç lira kaldığını hesap makinesinden yapıyorum da ben.
            detokssuyu
            Aaa ben diskalkuliymişim. Yer-yön bulamama, unutma da belirtilerden biriymiş. Ben hep sayılarla aram iyi değil der geçerdim. Artık daha kuvvetli bir bahanem oldu. Haykırmak istiyorum ben diskalkuliyim diye. Lütfen artık matematik yapamayanları örselemeyelim. Sen nasıl üniversite okuyacaksın, matematik hayatın her yerinde lazım daha çok çalış demeyelim. 8 kere 7 kaç eder demeyelim. Bakın öğrenemiyormuşuz işte.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.