Diskalkuli’ler Buraya!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Türkçe meali matematiksel öğrenme güçlüğü olan diskalkuli bize neler yapmadı ki. O çarpım tablosunu ezberleyemediğimiz için öğretmenlerimizden az mı fırça yemedik. Yeri geldi hesaplarımızın kaç lira geleceğini bile toplayamadık. Dolmuşlarda az mı yanlış para üstü almadık. Herkes matematik yapamaz, haydi şimdi utanmadan söyle.
    madashell
    ilk kez duyduğum bi öğrenme güçlüğü. birçok insan da benim gibi aaa acaba bende de olabilir bundan diyecektir eminim.
     detokssuyu
     Aaa ben diskalkuliymişim. Yer-yön bulamama, unutma da belirtilerden biriymiş. Ben hep sayılarla aram iyi değil der geçerdim. Artık daha kuvvetli bir bahanem oldu. Haykırmak istiyorum ben diskalkuliyim diye. Lütfen artık matematik yapamayanları örselemeyelim. Sen nasıl üniversite okuyacaksın, matematik hayatın her yerinde lazım daha çok çalış demeyelim. 8 kere 7 kaç eder demeyelim. Bakın öğrenemiyormuşuz işte.
      mrlawyerkk
      İlk defa duydum. Sevmemekte buna dahil mi acaba. Ben matematik yaparım ama o zaman diliminden hiç keyif almam. Kafasında her türlü dört işlemi sıfır tereddüt ve büyük bir hızla yapan arkadaşlara da hep çok özenirim. Akbilimde kaç lira kaldığını hesap makinesinden yapıyorum da ben.
       kuyinist
       Bu ben
        sedefartuny
        İlkokul ikinci sınıfta üç dersimden biri olan matematiğin 3 gelmesi ile birlikte başladı her şey. Yıllar yılı evimizden matematik hocası eksik olmadı. En basit dört işlem dışında ne bir havuz problemi çözebildim ne çarpım tablosunu ezberleyebildim. Hala daha matematik denildiğinde moralim bozulur. Yıllarca kendimi gerizekalı gibi hissettim. Meğer diskalkuliymişim ben de. Böyle bir öğrenme güçlüğünün var olduğuna inanamadım. İnternetteki belirtiler beni tanımlıyor resmen.
         peripedia
         Ben yıllarca öğretmenlerimin söylediğinin aksine çalışıyorum ama zeki değilim sanırım diyordum. Bu işte bir terslik olduğu biliyordum. Bugün öğrendim ben de diskalkuliymişim. Sözelcilerin linç edildiği bu toplumda biz diskalkulilerin başına neler gelir Allah bilir. Belki bu öğrenme güçlüğünün de disleksi gibi bir tedavi yöntemi vardı. Araştırıp, tedavi olup üniversite sınavına tekrar girsem hiç fena olmaz.
          hysosiri
          Valla çok büyük merakla girdim başlığa aynen de geri çıkıyorum matematik sınavlar dışında eğlencelidir ama öğrenme konusunda sorun yaşayanlara saygı duyarım tabi
           tsukyomi
           Kakule de olduk.. Eyvallah evren.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.