Dışarıda Kahve İçmeyi Sosyalleşmek Sanmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   innocentghost
   O kadar kötü bir durumdayız ki bi gün dışarda kahve içince sosyal olduğumuzu sanıyoruz. İçler acısı bir haldeyiz çok üzülüyorum bu duruma ne yazık ki. Kahve içince zaten para da bitiyor hiç bir şey yapılmıyor. Bu ne kadar devam edecek?
    nickimdebileolmaz
    Sosyalleşmek için ne yapılması gerekiyor onu da yazar mısın.
     badideasensei2
     sosyalleşmek benim için yeni bir kursa/ Topluluk halinde katılabileceğimiz aktivitelere ya da sorumluluk projelerine katılmak. yeni insanlarl tanışmak ki bu yeni dünyalar keşfetmek gibi. vb. kısacası yeni şeyler denemek, dışarıda kahve içtik, cheesecake yedik üstüne bunu da hikaye yaptık; ooo tmm bu gün ne kadar da sosyaliz demek değil. Parkta çimenlerin üstüne oturup çekirdek çitleyerek de sosyalleşebiliriz. Hangi açıdan baktığımıza göre değişir. Kafanıza göre takılın ama birileri genelde onu yapıyor ve bende bunu yaparsam sosyalleşmiş olurum düşüncesini bulundurmayın yeter.
      ya-ben
      Görende Dio'dakiler Açından Ölecek Sanacak🤦... Çok şükür Cebimizde , Gönlümüzde Zengin.. dipnot:Kanaat en büyük zenginliktir, kanaat etmeyenin gözü doymaz.(Cömert, günahkâr da olsa, Allah’ın sevgilisidir. Cimri, âbid de olsa Allah’ın düşmanıdır) buyuruyorlar. Âbid, çok ibadet yapan demektir.
       silmarillion
       Sosyalleşmek yeni arkadaşlar edinmektir arkadaşlar, aynı arkadaş çevresine tıkılıp kalıp içki içip yemek yemek değildir, sen arkadaş çevreni genişletmediğin sürece istersen her hafta doğa yürüyüşüne git, futbol oyna, basketbol maçlarını izlemeye git, playstation partileri düzenle boş. İnsanlar sosyalleşmek için ne paralar döküyor haberiniz yoksa ben biraz anlatayım size. Adam ya da kadın hayatında tıkanma noktasına gelmiş, aynı sosyal çevreden sıkılmış, gidiyor az ya da çok para dökülüp yükseklisans programına yazılıyor, gidiyor mesela para bayılıp Türkiye, Rusya, ya da işte çevrede hangi Avrupa ülkesi varsa onun turuna çıkıyor, sırf network'ünü genişletmek adına ücret ödeyerek webinarlere, seminerlere katılıyor, sırf daha hızlı networking yapmak, kendisine sosyal destek sunacak insanlar bulmak adına sanaldan bazı platformlarda paralı üyelikler alıyor (flirting sitelerinden bahsetmiyorum) yani adamlar ya da kadınlar profesyonel arkadaşlar edinmeye çalışıyor. Yahu yurtdışında hele bu işin boku çıkmış durumda insanlar sosyalleşemediklerinden herkes bireyciliğe doğru kaydığında paralı friendzonelarda kiralık arkadaş tutmacalar var senelerdir, türkiye'deki açığı görmüş bir adam bunu türkiye'de de getirmiş hatta sitenin ismini tam hatırlamıyorum şimdi. Yani bu sosyalleşememek sosyolojik bir problem, yıllar içinde bencilleştik, bireyselleştik, Avrupalılara benziyoruz git gide, eski zamanları bilmezsiniz bazılarınız hızlı trenlerde karma oturma düzeni vardı, kaç tane hatunla tanıştığımı hatırlamıyorum tabii edepli ölçülü seviyeli tanışmalardı bunlar, dolmuşlarda, otobüslerde vs kadın erkek birbirine yaklaşabiliyordu, muhabbet edebiliyordu, bazı insanlar evleniyordu bile. Şimdi kibarca muhabbet başlatsan ay pis sapık deyip dövmeye başlayan döverken de videoya alıp tiktokta paylaşan bir topluma evrildik. Dolayısıyla insanlar birbirine yaklaşamadığı için yaklaşmak için bile para dökmeye başladı, tabii ki millet sanala hücum eder tabii ki büyük organizasyonlar yapamaz, insanlar yapamaya yapamaya zaman içinde yetenekleri de köreldi, prozac toplumu olduk çıktık. Tabii ki bunun analizini daha iyi yapacak sosyolog arkadaşlarımız var aramızda onlara da saygılar sevgiler. Eyyorlamam bu kadar.
        peripedia
        Sosyalleşmek çılgınlarcasına eğlenmek parti parti gezmek midir? Herkesin sosyalleşme anlayışı farklıdır.
         trueliving
         benim için hala sosyalleşme metodu abi kavga ve sohbet en sevdiğim şey değişmem bir şeye
          eflayilmaz
          Disarda kahve içme aktivitesi bile yapmıyorum inanır misiniz
           goygoysporz
           Masraf, hiç sosyalleşme gereği duymuyorum ne yazık ki 😂😂 kahve olmuş 30tl
            derinfeylesof
            Ben ondan değil de onca yoğunlukta vakit bulup kahve içsem bile sosyalleştim sanıyorum 😂 olay kahve değil yani
             filiz1.
             sanki etkinlik yapınca, bilmem ne kursuna gidince millet birbiriyle canciğer olacak. şu yaşa kadar birkaç tane yere gittim bu şekilde bırak sosyalleşmeyi daha selam vermeden almadan döndüğümü bilirim. insanlar yabani. nereye gidersen git ne yaparsan yap bu gerçek değişmeyecek. işyerinde bile millet tanıdığına selam vermiyor bir de kursta ,etkinlikte mi ilgilenecek?.ben de adam gibi ilişki yaşayamayan insanlara acıyorum en verimli çağlarını ilişkisiz geçiriyorlar ama ne yapacaksın.bu yaştan sonra insanlara ilişki yaşamayı mı öğreteceksin.kendimizce birşeyler yapmaya çalışıyoruz işte. millet yokluktan sanal ilişkiyi ilişkiden falan saymaya başlamış.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.