8
12.8.2020
Dışarıda İçilen Çayın Tadının Berbat Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   detokssuyu
   Uzun zamandır gözlemlediğim bir durum bu. Dışarıda içtiğim hiçbir çayın tadı evde demlediğim çayımın tadı gibi değil. Çay içtiğim her yer mi demlik sonu ya da hepsi mi demlemeyi bilmiyor. Var mı benim gibi düşünen çay tiryakileri?
    benita
    Çay hep kötü ama yanındaki püskevitler güzel oluyor
     bidakkasimdi
     Bazı işletmeler aynı dem ile saatlerce çay yaptığından çayın tadı aşırı acı oluyor. Hatta bazı işletmeler kullandığı demi atmayıp kurutup sonraki günlerde tekrar kullanıyor. İş ahlakı çok önemli. Ne yazık ki ülkemizde pek rastlanmıyor.
      zeynebio
      hiç sormayın ya. Hoş evde de her seferinde yapılan çay aynı olmuyor. Çay yapmak en kolay görünen ama en zor olan şeylerden
       thebabybox
       bayat çünkü
        herseyinaktivisti
        İmamın abdest suyu gibi oluyor ya
         daisyyy
         Dayımın cafesi var adam gittiğimde çayı bana demletir sen güzel demliyorsun diye. Hakikaten de o gün çaylar kapış kapış gidiyor :)
          hogwartsmektubugelmeyen
          Filtre kahve de öyle
           roxannee-
           Dışarıda zaten amacımız güzel çay içmek olmuyor çoğu zaman. Güzel vakit geçirelim bir değişiklik yapalım çay da işin bahanesi.
            ahmetsakar
            otogarlarda içilen leş gibi çayın yerini hiçbi şey tutamaz. o pas tadına yakın sıvı, mmmmm bal gibi.
             hysosiri
             Hem de ne berbat öyle bir demli ki resmen simsiyah oluyor rengi bir de nası acı, şeker atıp tatlı bulan var mi bilmiyorum tabii. Bir de özellikle açık diye belirtince bile demli getiriyorlar ya sinir oluyoum
              sinek_valesi
              Taze olmuyor çünkü
               bisosyolog
               Çoğunluk böyle ancak her yeri zan altında bırakmamak gerek. Bizim fakültenin kantininde içtiğim çayın tadını çok az yerde bulabiliyorum.
                zodyakli
                Bir dershaneye gidiyordum. Kantinci abinin yaptığı çaylar her daim mi güzel olur? Hep güzel hep güzel çay yapardı. Bir de o koca kazanlı makinelerde yapardı çayı. Ona rağmen müthiş olurdu.
                 plazacalisani
                 Hele bergamut koyuyorlarsa ...
                  sozdedegilgozde
                  Maalesef. Ağız tadıyla çay içmeye gidilir bir yere, çaydan bir yudum alınıp bırakılır.
                   burakb_
                   Aynı fikirdeyim. Bir de şekersize evdeki çayla alıştım dışarıda inanılmaz kötü geliyor tadı. Hele kazan çayı falan hiç ilişmeyin.
                    bayan_saturn
                    Çünkü hem musluk suyu kullanıyorlar hem kimbilir kaç saat önce demlenmiş çayı veriyolar hem de aynı çayı defalarca demliyorlar. Adamın birine dedim ben tiryakiyim bana kocamış çay içiremezsiniz diye, adam gitti başka çay getiriyomuş gibi aynı çayı tekrar getirdi.. yersen
                     cansevim
                     çayı kafede değil de özellikle çarşının ara sokaklarında olan çay evleri/çay ocaklarında içersen hiç de berbat olmaz, aksine içtikçe içesin gelir. Genelde 55-60 yaşında işin piri yıllanmış amıcalar işletir, mekan küçük olduğu için hemen kapının yanında bir iki ufak masa ve oturak bulunur ama çayı berbat olanını hiç görmedim. Denemelisin
                      okadin
                      Özenilerek yapılan her şey daha güzel olur. Birçok işletmenin demleme süresini bile dikkate almadığından o kadar eminim ki. Ben de dışarıda çay içmekten hiç hoşlanmam.
                       utumasasiilekayanadam
                       Bence para vererek içtiğim çay daha tatlı. Para verdiğim için tatlı geliyor galiba.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.