Dışarıda İçilen Çayın Tadının Berbat Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Uzun zamandır gözlemlediğim bir durum bu. Dışarıda içtiğim hiçbir çayın tadı evde demlediğim çayımın tadı gibi değil. Çay içtiğim her yer mi demlik sonu ya da hepsi mi demlemeyi bilmiyor. Var mı benim gibi düşünen çay tiryakileri?
    utumasasiilekayanadam
    Bence para vererek içtiğim çay daha tatlı. Para verdiğim için tatlı geliyor galiba.
     okadin
     Özenilerek yapılan her şey daha güzel olur. Birçok işletmenin demleme süresini bile dikkate almadığından o kadar eminim ki. Ben de dışarıda çay içmekten hiç hoşlanmam.
      cansevim
      çayı kafede değil de özellikle çarşının ara sokaklarında olan çay evleri/çay ocaklarında içersen hiç de berbat olmaz, aksine içtikçe içesin gelir. Genelde 55-60 yaşında işin piri yıllanmış amıcalar işletir, mekan küçük olduğu için hemen kapının yanında bir iki ufak masa ve oturak bulunur ama çayı berbat olanını hiç görmedim. Denemelisin
       benita
       Çay hep kötü ama yanındaki püskevitler güzel oluyor
        bayan_saturn
        Çünkü hem musluk suyu kullanıyorlar hem kimbilir kaç saat önce demlenmiş çayı veriyolar hem de aynı çayı defalarca demliyorlar. Adamın birine dedim ben tiryakiyim bana kocamış çay içiremezsiniz diye, adam gitti başka çay getiriyomuş gibi aynı çayı tekrar getirdi.. yersen
         burakb_
         Aynı fikirdeyim. Bir de şekersize evdeki çayla alıştım dışarıda inanılmaz kötü geliyor tadı. Hele kazan çayı falan hiç ilişmeyin.
          sozdedegilgozde
          Maalesef. Ağız tadıyla çay içmeye gidilir bir yere, çaydan bir yudum alınıp bırakılır.
           plazacalisani
           Hele bergamut koyuyorlarsa ...
            zodyakli
            Bir dershaneye gidiyordum. Kantinci abinin yaptığı çaylar her daim mi güzel olur? Hep güzel hep güzel çay yapardı. Bir de o koca kazanlı makinelerde yapardı çayı. Ona rağmen müthiş olurdu.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.