27
31.8.2020
Dış Görünüşe Göre İnsan Yargılamak
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   raselika
   Aslında en yapmıyorum diyenimizin bile yaptığı bir şey bu. Evet dış görünüm satar. Dış görünüm ilk intibayı oluşturur bu açıdan da oldukça önemlidir ama unuttuğumuz bir şey var ki o da insanlığın aslında böyle şeylerle uzaktan yakından alakadar olmadığı. İnsan olup üstünde kıyafet olmayanlar da var. Üstünde kıyafet olup insan olmayanlar da...
    sule.uygur
    Hayat kurtarır. Neden dış görünüşe göre insan yargılamak diyince aklınıza güzel kadınlar çirkin kadınlar, pahalı elbiseler yırtık pırtık elbiseler geliyor. Farzedelim ki yolda yürüyorsunuz. Karşıdan elinde tesbih sallaya sallaya Bağcılar tipli bir abimiz geliyor. Yolun sahibi gibi kasıla kasıla yürüyor, iki adımda bir tükürüyor. Dikkatli olma gereği duymaz mısınız? Bir bakışınızı görse ne baktın diye bıçaklayabilir sizi.
     benita
     Genelde bunu yapar ve hep yanılırım. Gram şaşmadı
      -_-merve-_-
      Çok yanlış dış görünüş değil iç görünüş gerekli dışın bin para edebilir ama için bin para etmez.
       zodyakli
       Terazi insanı davranışıdır. Onlar için dış görünüş çoook önemlidir.
        daisyyy
        Esasında o dış görünüş o insanı tanıdıkça baya bir değişiyor. Yakışıklıysa çirkin geliyor. çirkinse yakışıklı gelmeye başlıyor. Karakter önemli ki zaten görünüş baya göreceli bir durum.
         palmiye
         Sadece görünüşe göre değilde hareketlerine, tavırlarına, duruşuna göre o kişiyle hiç konusmadan yargiladigim cok olmuştur. Insan sarrafı olmamama rağmen çoğu zaman haklı çıkmışımdır .
          badideasensei
          Fiziksel görünümün yanında bir de insanların gördüğümüz tavırlarından dolayı da düzgün karakterler zannediyoruz ya da aa bak ne güzel bir sürü ortak yönüm var bu kişilerle diyorsun ama o kişiyle bir de dış hayatta iletişim kurun birebir konuşun ya da konuşturun ilk br kaç cümleden anlaşılıyor. İnsanların toplum içerisinde ki hal ve hareketleri de çok farklı tahmin edemeyeceğiniz kadar
           tasik.pinar
           istemsizce yapılan eylem fakat olabildiğince azaltmaya çalışıyorum.
            samyeli90
            Çoğu kişi öyle ilk dış gmrünüşe bakıyorlar ben bakmam diyen insan bile bakıyor
             _umut_
             Aslında gözlemlediğim kadarıyla insanın iç görünüşü ister istemez dışına da yansıyor. Tarz olarak kendini belli ediyor. Fakat günümüz de kıyafetler moda adı altında seçildiği için bu da şaşırtabiliyor. Dışarıya görünmek istediği gibi görünüp hatta öyle davranıp kendi iç dünyasında bambaşka karakterde olan insanlar mevcuttur ve hatta büyük çoğunluktadır. Bu yüzden gerek ilişki gerek arkadaş olsun o insan dış görünüşte kendini ne kadar toparlayıp dışarıya ne kadar iyi yansıtsa da bazı durumlarda illa ki içindeki karakterin kötü tarafları ortaya çıkıyor. Kaldı ki tam tersi olarak dış görünüşünden aklınıza bile gelmeyecek kendi içinde iyi karakterli insanlar da vardır. Dış görünüşe göre yargılamamak düşünce süzgecimizden ötürü pek mümkün olmasa da o yargı sürecine karşıdakini tanıma ve içindeki öz benliğini de ilave etmek gerekir diye düşünüyorum.
              who_am_i
              şahsen dış görünüşten ben epey tipsizim ama işte bazı arkadaşlar için güzel diyor zaten insanları dış görünüşe göre yargılamak için biraz tip lazım bende namevcut
               thetalentedmrripley
               Yargılama derecesinde olmasa da ilk intiba önemlidir
                orbitty
                Bir zamanlar herkesin friendzone'ladığı biriyle çıkmıştım saf duygularla sevmiştim bebeyi çirkindi ama benim gözümde bir prensti, başkasını görmüyordum bile. Peltek diline masum bakışlarına, utangaçlığına vurulmuştum baya değer veriyordum. Elimi tutmaya çekinen adam yıl sonunda playboya dönüştü. (Tipen değil) Nasıl bir özgüven verdiysem bebeye benle çıkabildiği için. Sonra bebe beni aldatmıştı. Alın buradan ne çıkarırsanız çıkarın bu da böyle bir anımdır.
                 sinek_valesi
                 kendi adıma konuş ak gerekirse zaman zaman istemsizce yapıyorum lakin sonra kendime kızarak salak salak işler yapma diyorum 🙈
                  plazacalisani
                  Yapıyoruz ya bir şekilde
                   rarero
                   Dış görünüş günümüzde her şeydir. Belki yanlış bir durum ama ne yazık ki artık bu duruma herkesin dikkat etmesi gerekiyor.
                    ozymandiase
                    Yargılarım kardeşim. İnsanlar yargılıyorsa ben de yargılarım. Ben dikkat ediyorsam onlar da dikkat edecek.
                     roar
                     Özen göstermek farklıdır, yapamamak farklıdır. Bunun ayrımını iyi yapmak gerekiyor.
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.