Dio'ya Geldiğinizden Beri Farkettiğiniz Öğrendiğiniz Şeyler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   O zaman bir kaliteli, bir faydası olacak bir başlık açalım tek atımlık. Buraya gelmeden önceki halim ve sonraki halim. Herkes bunun hakkında yazabilir. Çocuksuydum, kendimi bazen gerçeklikten izole edip nerede olursa hangi şekilde olursa olsun az eğlenelim ne kdr eğlensek kardır diye düşünüyordum. Şunu bi gülümsetsem yeter gibi. Böyle bir şey yok bunub bir anlamı yok . Bunun 1 2 husus dışında anlık dopamin yüklemesi dışında bir faydası olmadığını öğrendin. Dünya kuralları olan sabit bir yaşamdır kolay kolay az eforla çıkıp giremez yerini değiştiremezsin. Bunun için sağlam mücadele gerekir. Fazla iyi olmayı , olmaya çalışmayı bıraktım. Böyle bir yaşam şekli yok bu sadece fazla büyük değilken bize bastırılmış bir duygu. Yetişkin hayatında buna mümkünatı yok hayat nasılsa sende öyle yaşayıp gideceksin. +Hala biraz aynıyım bu artık benim karakterim olmuş fazla değişmesi zor. Başka şekilde yaşamayı bilmiyorum öğrenmemişim. Muhtemelen öyle böyle kaç saat konuşsam buraya yazsamda böyle sonuna kadae hayatım geçip bu şekilde ölebilirim. Bu benim avantajım değil dezavantajımmış gelişmemişliğim. Vardığım bir yer yok, bunun için ciddi efor lazım. Ciddi efor sergilemiyor duygularımla hareket ediyorum. Bu duygularda herkese anca sıkıntı getiriyor bunları bastırmayı ögrenmelisin yetişkin olarak. Kişi her zaman kendinden zayıfı kendinden iyi niyetlisini kullanmaya çalışıyor. Kimse dişliyi kullanamaz iyi olmak demek 1 takdir edildikten sonra sürekli şekilde birileri tarafından kullanılmak için size karşı hamle yapılması açık hedef oldugunuz hedef olarak kendinizi belirtmeniz demek. Onlara bu izini bana bunu yapabilirsin ben bu kdr naifim izlenimini vermeseydiniz yapamazlardı kolayca. Diğer türlü halinizle herkes kolayca yapıyor ve kolay diye "herkes sizi tercih ediyor, size yapmayı seçiyor.." İyilik güzellik gibi bir çeşit lanet dert e dönüşüyor yani bir noktada. Sakın iyi olmak için uğraşmayın. Burası bir hayatta kalma sahası ve tıpkı hayvan dünyası gibi herkesin yaptığı yapmaya çalıştığı şey (Hayatta kalmaya çalışmak , bir şeyler kazanmak) . Benden bir şeyler kazanabilirsin izlenimini insanlara vermeyin. Hayatta kalmak için iyi değil akıllı ve şüpheci analizkar kabul eden değil sorgulayan olmak lazım. Bende burada naif bir insana ayıp ettim üzdüm. Çünkü o da naifti. İzin vermese yapamazdım belli süre izin verdi , verdigi sürede sonuçta yaptım. Sonra çekti tabi fişide olan oldu. Başka orta halliyede (ilk defa) kar etmek için bişe kendim için bişeler hesap yaptım ama çok yalanda değildi bu amac vardı sonda ama gerisi normaldi onuda sevdim dolandırıcı gibi değil sadece olayın boyutunu en son varacagi yeri biliyordum ama bunu dile getirmedim. Aslinda belliydi biraz şimdiden neyin ne olduğu ama devam ettim bu amaç ve dikkatinizi çekerim Umut. Bir tek kar için degil ayni zamanda duygusal umut olmuştu bana acaba demiştim ve buna kendimi inandırdım.
    eliff04
    Dioya gelmeme bağlayamam değişimimi. 2021'in sonu gibi geldim 2022 yılbaşından beri hayatımda büyük olaylar oldu ve olmaya devam ediyor o olayların etkisiyle bir yıl bile olmadan çok değiştim. Sanırım buraya geldiğimden bu yana eski iyi niyetimi kaybettim.
     semaakonurr
     Ortam güzel aslında ama arada çürük elma çıkıyor 😉
      wanderlust_r
      Eskiden herkesin çok saf , masum olduğunu falan sanıyordum artık sanmıyorum sjsjdj Bi de çok farklı büyüyen insanları , farklı farklı hayatları tüm gerçekliğiyle görmek garip hissettiriyor
       sairsel
       Yaklaşık 2 yıldır burada takılıyorum, farklı hayatlardan ve farklı kültürlerden insanlar tanımak, arkadaşlıklar kurup fikir alış verişinde bulunmak çok iyi geliyor. Neler öğrendiğimi tek tek söyleyemeyeceğim ama hayata bakış açımı değiştirdiğini belirtebilirim.
        tsukyomi
        2020'nin Mayıs'ında düştüm Dio'ya. Eskiler bilir, buradaki ilk zamanlarımda tatlı, sevimli bir kızçeydim, küfür bile etmemiştim, gayet relax takılıyordum. Fakat aw insanlarının beni Kanada başbakanından Hitler'e çevirmesi uzun sürmedi. Müthiş dostluklar edindiğim kadar sinir stres sahibi de oldum. Yeni şeyler öğrendiğim kadar yeni küfürler de edinmiş oldum, aziz de ilan edildim orospu da. Şimdi son demlerini yaşıyor burası sanırım, şayet dostlarıma başka yerden ulaşamamış olsaydım üzülürdüm. Neyse ki başka mecralarda buluştuk onlarla. Tek minnetim budur Dio'ya. Yoksa iyice Türkiye'ye döndü burası, kötü yönetim, leş tipler, zır cahillik.
         solenya
         2020 den beri buralardayım sorsanız beni kimse bilmez yeni diyebilirler:) Çünkü kimseyle bir samimiyet kuramadım kurmak içinde bulunmadım dio da. Ciddi anlamda sadece 2-3 kişinin açtığı başlık ve yorumları dışında pekte öğretici bişey görmedim. şuan zaten dio bitik açılan başlıklar ergen ya da ergenlikten çıkamamış kişilerin saçma sapan başlıkları ile dolu. neyse o 2-3 kişide buradan ayrıldığında dio da okunacak bişey kalmayacak diye düşünüyorum dip not; kendim de hayırlı bok değilim:ddd
          darkomikhanem
          geleli on gün oldu pek fark ettiğim bişey yok bi dost hariç
           catherine-earnshaw
           Hala sosyalleşme/kaynaşma konusunda sorun yaşasam da kendimi daha kolay ifade edebildiğimi fark ettim burada takıldığımdan beri. Kara koyun gibi hissetmiyorum artık.
            mrsnl33
            Genel olarak baktığımda çok kıymetli insanlar görüyorum. En azından bi kaç tanesiyle yüzyüze tanışıp.sohbet etmek isterdim
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.