dio Gezi Rehberi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   damarcibasi
   Sevgili Diocanlar iş bu başlığı bu güne kadar en çok akılda kalan ve etkileyici bulduğunuz seyahatlerinizden faydalanmak için açtım. Tüm diocuları zihinlerine kazınan o hatıralarını biraz da bizim gözümüzde canlandıracak ince detaylarıyla anlatmaya davet ediyorum. Buyrunuz efendim.
    damarcibasi
    İlk ben diorum başlık sahibi olarak. Artvin gezisinde o sarp dağların ve muazzam ormanların manzaraları bambaşka bir aleme kapılarını açıyor. Gezime Şavşat seyir tepesinden başladım. Hani klasik bir fotoğraf vardır alabildiğine yeşilliklerle kaplı yaylalar olur işte burası İsviçre alpleri falan filan diye. Halt etmiş arkadaşlar. Öyle harika bir manzara ki gerçekliğinden şüpheye düşüyor insan. Artvinde iki tane Karagöl var ilk Şavşat'takine gittim görece daha küçük ama doğası tabii ki yine çok güzel. Borçka Karagöl ise muhteşem. Ormanın orta yerinde ama orman öyle böyle birşey değil. Ağaçların arasından sıyrıla sıyrıla yürüyorsunuz içine girdiğinizde. Borçka Karagöl milli park içerisinde ama parka girdikten sonra da epey bir yol gitmek gerekiyor. Yol dediğime bakmayın aslında gezintiye çıkmış gibisiniz göle giderken bile. Yol boyunca sağdan solda sular kaynıyor dereler akıyor. Bir noktada büyük bir uçurumun ayırdığı karşı tepeden sarp kayaların üzerinden akan metrelerce aşağıya döküle o şelalenin görüntüsü büyülüyor insanı. Bu milli park Macahel yaylasına dek uzanıyor ama oraya ulaşmak için başka bir rotadan gitmek gerekiyor sanırım. Biz bebeğimizle yola çıktığımız için o kadar uzaklaşmaya cesaret edemedik açıkçası. Ama okuduğum kadarıyla orası da bir doğa harikası. Vakti ve imkanı olan rotaya oradan devam etsin. Gezimizde bir diyer durak Murgul delikli taş şelalesi. Yani bir taş var. Ortası delik. İçinden şelale dökülüyor. Olayı bu. Ama görmeden dönmek haksızlık olur diye gittik. Rotamızdaki yine doğasıyla bizi büyüleyen noktalardan birisi de Hatila vadisiydi. Cam teras yapmışlar çok güzel görünüyordu ama eşim cesaret edemediği için çıkmadık. Terasın hemen yanında küçük bir cafe restoran vardı orada birşeyler atıştırıp vadinin manzarasının tadını çıkardık. Kaldığım otel Artvin merkezde Çoruh'un kıyısında temiz ve lokasyon olarak da harika bir oteldi. Eskiden Çoruh deli akardı akmak basit kalır çağlardı resmen. Ama üzerine birçok baraj inşa edildi ve artık eski coşkulu Çoruh değil. Zaten eski hali olsa o oteli kuramazlardı oraya suyun gürültüsünden durulmazdı. Artvin seyahatinde yemekler konusunda beklentinizi çok yüksek tutmayın. En azından kendi adıma öyle damak çatlatan bir lezzet bulamadım. Arhavi'de çok güzel cağ kebabı yapan yerler varmış ama iki kere niyetlenmeme rağmen tatmak yemek kısmet olmadı. Hatta birisinde Arhavi çarşıda mekanı ararken gerisin geriye döndüm. Daha benim gidemediğim size anlatamayacağım nice güzellikleri var Artvin'in mutlaka birkaç gününüzü ayırıp bir seyahat planlamanız gereken şehirlerden. Sabırla okuduysanız teşekkür ederim.
     sapkalikadin
     Karabük'te Yörük Köyü Karabük zaten safranbolu evleriyle çok güzel bi yer. Bi de yörük köyü diyebi köy var , tarihi binaları,konakları görebileceğiniz. ayrıca gittiğiniz yerde doğal ürünler satan teyzeler amcalar var. çok güzel gözleme yapan dükkanlar var. bence tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle kesinlikle gidip görülmesi gereken bi yer
      cinayetvaraga
      Endülüs'ün incisi Al Hambra Sarayı. Çölün ortasında hayat. Yıllarca merak ettiğim ve gördüğümde büyülensiğim.bir yapıydı. Emevilerin burayı inşa ederkenki hayat felsefesi, görüşü yapının her karışına işlemiş. Yemyeşil dokusu, imkansızlığın ortasında imkanlarla akıtılan şırıl şırıl sular ve her zerreye kazınmış "Allahtan başka galip yoktur" yazıları ile resmen büyülendim. Ben doyamadım ordan ingilizce kaynak alıp okumuştum. Hala da doyamadığımı hissediyorum. Netten arayın detayını okuyun. Telden yazmak zor geldi.
       ulrich
       Aga, Olimpos be , bu kadar.
        nickiharuto
        Ben bir arkadaşımın yanına gidiyordum. Başka bir şehre taşınıyordu ve beni görmek istemişti, davet etti sessiz tek başıma (araçta uyuyamam ben) etrafı izliyerek yolculuk yaptım. Güzel bir yolculuk oldu o yolculuğu unutamıyorum. ve dönüşüm de bir hayli güzeldi son görüşüm olduğunu hissettim, birbirimize itiraf edememiştik. Şimdi nerede ne yapıyor hiiiç bilmiyorum vesselam.diğeri bu. Sahilde iki arkadaş ateş yakıp sabahlamıştık. Diğerleri uyurken. Acıkıncada kampa dönüp yiyecekleri aşırdık. harika bir sanat eseri olan güneşin doğuşunu da tadını çıkara çıkara izledik beraber sonra sabahın ilk ışıklarıyla denize girdik bir güzel. Biz uyumaya kampa gittiğimizde nekadar zaman oldu bilmiyorum arkadaşlar boğulma tehlikesi atlatmış bir halde telaşla bizi uyandıtmıştı. Bu kötü hadise dışında harika bir gün harika zamanlardı...
         nickiharuto
         Birde kayda değer başlıklara ekleyelim. 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
          benita
          Bodrum, Cennet Koyu. En son 3 sene önce çadır kurmuştum. Sabahında harika bir manzaraya uyanıyosunuz, ilk keşfettiğim zamanlar aşırı sakin ve tamamen kendi halindeydi, yalnızca geceleri bazen yiyecek aramaya çıkan domuzlar gelirdi ama rahatsızlık vermezlerdi. Son kamp kuruşumda iki ayaklı domuzların, gecenin 4’ünde evlilik teklifi sürprizine maruz kalıp, attıkları havaifişeklerle neye uğradığımı şaşırmıştım daha da gitmedim zaten. Ben fotoğrafı sabah 06:51’de çekmişim, diğer fotoğraflara internetten bakıp suyun rengine aşık olabilirsiniz.
           zimbo
           Şire Pazarı, Malatya’nın kalbinin attığı yer. Tüm alışveriş, ticaret, esnaf kültürü burada yaşanıyor. Günün her saati işlek ve kalabalık. Kuru kayısı, dut, üzüm, erik, pestil, muska, cevizli sucuk, lokum, pekmez, kuruyemiş gibi Malatya mamüllerinin hepsinin en tazesini burada bulabilirsiniz.
            atavratfenerbahce
            Demre de Kaleköy var kesinlikle tavsiye ediyorum. İşin güzel tarafı karayolu ile ulaşım sağlayamıyorsunuz denizden ulaşım var. resmen huzur kokuyor...
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.