dio Gezi Rehberi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sapkalikadin
   Karabük'te Yörük Köyü Karabük zaten safranbolu evleriyle çok güzel bi yer. Bi de yörük köyü diyebi köy var , tarihi binaları,konakları görebileceğiniz. ayrıca gittiğiniz yerde doğal ürünler satan teyzeler amcalar var. çok güzel gözleme yapan dükkanlar var. bence tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle kesinlikle gidip görülmesi gereken bi yer
    cinayetvaraga
    Endülüs'ün incisi Al Hambra Sarayı. Çölün ortasında hayat. Yıllarca merak ettiğim ve gördüğümde büyülensiğim.bir yapıydı. Emevilerin burayı inşa ederkenki hayat felsefesi, görüşü yapının her karışına işlemiş. Yemyeşil dokusu, imkansızlığın ortasında imkanlarla akıtılan şırıl şırıl sular ve her zerreye kazınmış "Allahtan başka galip yoktur" yazıları ile resmen büyülendim. Ben doyamadım ordan ingilizce kaynak alıp okumuştum. Hala da doyamadığımı hissediyorum. Netten arayın detayını okuyun. Telden yazmak zor geldi.
     ulrich
     Aga, Olimpos be , bu kadar.
      nickiharuto
      Ben bir arkadaşımın yanına gidiyordum. Başka bir şehre taşınıyordu ve beni görmek istemişti, davet etti sessiz tek başıma (araçta uyuyamam ben) etrafı izliyerek yolculuk yaptım. Güzel bir yolculuk oldu o yolculuğu unutamıyorum. ve dönüşüm de bir hayli güzeldi son görüşüm olduğunu hissettim, birbirimize itiraf edememiştik. Şimdi nerede ne yapıyor hiiiç bilmiyorum vesselam.diğeri bu. Sahilde iki arkadaş ateş yakıp sabahlamıştık. Diğerleri uyurken. Acıkıncada kampa dönüp yiyecekleri aşırdık. harika bir sanat eseri olan güneşin doğuşunu da tadını çıkara çıkara izledik beraber sonra sabahın ilk ışıklarıyla denize girdik bir güzel. Biz uyumaya kampa gittiğimizde nekadar zaman oldu bilmiyorum arkadaşlar boğulma tehlikesi atlatmış bir halde telaşla bizi uyandıtmıştı. Bu kötü hadise dışında harika bir gün harika zamanlardı...
       nickiharuto
       Birde kayda değer başlıklara ekleyelim. 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
        benita
        Bodrum, Cennet Koyu. En son 3 sene önce çadır kurmuştum. Sabahında harika bir manzaraya uyanıyosunuz, ilk keşfettiğim zamanlar aşırı sakin ve tamamen kendi halindeydi, yalnızca geceleri bazen yiyecek aramaya çıkan domuzlar gelirdi ama rahatsızlık vermezlerdi. Son kamp kuruşumda iki ayaklı domuzların, gecenin 4’ünde evlilik teklifi sürprizine maruz kalıp, attıkları havaifişeklerle neye uğradığımı şaşırmıştım daha da gitmedim zaten. Ben fotoğrafı sabah 06:51’de çekmişim, diğer fotoğraflara internetten bakıp suyun rengine aşık olabilirsiniz.
         zimbo
         Şire Pazarı, Malatya’nın kalbinin attığı yer. Tüm alışveriş, ticaret, esnaf kültürü burada yaşanıyor. Günün her saati işlek ve kalabalık. Kuru kayısı, dut, üzüm, erik, pestil, muska, cevizli sucuk, lokum, pekmez, kuruyemiş gibi Malatya mamüllerinin hepsinin en tazesini burada bulabilirsiniz.
          atavratfenerbahce
          Demre de Kaleköy var kesinlikle tavsiye ediyorum. İşin güzel tarafı karayolu ile ulaşım sağlayamıyorsunuz denizden ulaşım var. resmen huzur kokuyor...
           ilsasilem
           Marmaris- Bozburun. Bozburun ile Datça arası yolar.. Cennet gibi , gidip kamp yapmak için de yaşamak için de çok uygun yerler.. Keşke tekrar gitme fırsatım olsa..
            ozanesi
            Gürcistan'ın Mestia kasabası. Hem doğa hem de tarih kokulu. Tam Kafkas Dağları'nın eteğinde harika bir yer. Mutlaka gidip görmenizi tavsiye ederim. Bir görsel de ekleyeyim.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.