dio’da Tacizi Kabul Etmiyoruz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   utumasasiilekayanadam
   Abartmissin adam sana seksisin demiş daha sonra engellemişsin. Israr göremedim anlattıklarına göre? Ek olarak seksi kelimesi bazı insanlarda çok edepsiz terbiyesiz bir kelime çağrıştırıyor. Herif sana iltifat etmiş cidden bı taciz göremedim
    meyvesebze
    Benimde ifsalayacagim biri vardi ama ustunu kapatmayi sectim Bayada babacan takilio buralarda alti ustu sosyal platform diip utandirmak istemedim kendisini Ama haklisin Sinemovicoski tam gaz devam.Destekliyorum.Haddini bilmeli herkes.Biz ne niyetle buradayiz ,milletin cukunu avuclayip yazmasi mide bulandirici
     cekirdeksizkarpuz
     Yargıtay CGK - Karar No: 2015/34 : Cinsel amaçlı “el hareketi yapma”, Cinsel bir hisle “öpücük atma”, Cinsel ilişki teklif etme, Cinsel organını gösterme Mağdura yönelik “sevişelim mi”, “sevişmek ister misin” şeklinde sözler sarfetmek, Sokakta yürüyen bir kişiye cinsel amaçla laf atmak, sözlü taciz (fıstık, güzelim, harikasın vs.), Failin mağdurun yaşadığı evin penceresine tırmanarak “seni kaçıracağım, beni içeri al, içeri gireceğim” demesi, Mağdura karşı cinsel arzuyla çiçek koklamak, Telefonla kısa aralıklarla arayıp; “evinin önündeyim, dışarı çık, seni maddi ve manevi tatmin edeceğim,” “seni seviyorum, evlenmek istiyorum,” şeklinde sözler sarfetmek, “Konuşmak ister misin, numarayı çaldır, istemezsen kimsenin haberi olmaz” içerikli mesajlar göndermek, Mağdurun yüzüne karşı; “seni ve aileni tanıyorum, arabaya bin, gideceğin yere bırakayım, sana kötülük yapmam” şeklinde sözler söylemek, İnternet üzerinden bir kimseye “soyun”, “vücudun çok güzel” vb. gibi cinsel amaçlı sözler söylemek, cinsel taciz olarak kabul edilmiştir.
      lutfen-ama
      Sonuna kadar desteklenmesi gereken bir başlık bir ütü masası tarafından linçleniyor. Bu şahıs gibiler yüzünden de kadınlar bana inanan olmaz diyerek yıllardır yaşadıkları tacizleri gizliyorlar. Tüm dio kadınlarına sesleniyorum siz yazın yaşadıklarınızı biz size inanıyoruz. Biz : aynı şeyleri yaşayan diğer diocu kadınlar. Bazı erkekler de hâlâ işine geldiği gibi evirip çevirsin olayları istediğim yere çekecem diye.
       ahmetsakar
       sonuna kadar destekliyorum.
        emre_dogan_26
        Her ne kadar beni İslam'i başlıklar açtığım için linçleselerde bende her türlü tacize karşıyım.Sonuçta kız kardeşlerimize yapılsa rahatsızlık duyarız .Ben ailemin tek çocuğu olmama rağmen bunu düşünebiliyorum.Ama niyeyse başka bir kadın olunca ne war ki bunda deniliyor.Bizim dinimiz İslam'da kişilerin rızası olan zinaya karşıyken tacize,tecawüze karşı olmadığını düşünmek akıl tutulmasıdır.Bu yüzden İslam'da tacize karşıdır.İslam'da eşin olmayan namehreme sexy demek yada cinsel içerikli bir şeyler demek günahtır.Bu arada çocuk değilim 21 yaşımdayım.Yani kısaca İslam ewli olmadığın kadına şehwetle bakmayı da yasaklar haram kabul eder.Örnek Zinaya yaklaşmayın! Çünkü o hayâsızlıktır, çok kötü bir yoldur İsra Suresi 32.ayet Âyette “Zina etmeyin” denilmeyip “Zinaya yaklaşmayın” denilmesi, zinaya götürme tehlikesi bulunan tutum ve davranışlardan da uzak durmayı ifade eder. Allah ewli olamadığın namehrem bi kadına şehwet duymayı da haram kılar Bu dioda yaşı daha çok küçük olan kardeşlerimiz baya war.O yüzden bu ortamın nezih bir ortam olması lazım (not: klawyemde v tuşu bozuk anca v kelime içeren kelimeleri w ile yazıp yazıp v tuşunu kopyala yapıştır yaparak yazabiliyorum bu yüzden bana saldırmayın)
         zimbo
         Çok haklısın gerçekten bunu taşımak ve bu konuda tartışmak iyi fikir. Tüm yazılanları okudum ve okuyanların da kendilerini de düşüncelerini de eğitecek bir içerik olmuş. diyecek başka bişey bulamıyorum..
          sozdedegilgozde
          Bu kişi bana da yazdı seni görsem dedi bana da. Ne alaka dedim bir anlam veremedim. Ben de çok anlam veremediğim için müsait olmadığımı söyledim. Sonrasında rahatsız etmedi neyseki. Elbette kimse kimseyi rahatsız edemez. Herkesle de istediği gibi konuşamaz. Kimsenin böyle bir hakkı yok.
           fuind
           Yukarıdaki arkadaş abartı demiş ancak ortada bir abartı göremiyorum. Sosyal hayatında henüz tanıdığın birine 'çok seksisin' diyebiliyor musun ki işbu sosyal medya olunca böyle bir hakka sahip olacaksın. Birine güzelsin diyebilirsin, çekicisin diyebilirsin ve bu kadın tarafından aşağılama olarak algılanmaz. Ancak seksi dediğin noktada karşı cinse hissettirdiğin tedirginlik - hele ki Türkiye'de- halini düşünebiliyor musun? Bu Türkiye'de de yurtdışında da bir taciz olarak algılanır. İltifat ile taciz arasındaki farkı ayırt etmek çok zor olmamalı.
            nickiharuto
            Arkadaşlar, biraz sonra sevişeceğin kadına bu tarz bir ifade kullanılır. önüne gelene değil. Seni tanımıyor bilmiyor senin ifadene bak. Şöyle düşünelim. Sosyal medyada, birisi bana, seni vuracağım. dese bu düşmanlarından biridir der tehdit algılar tedirgin olurum. Düşmanım olmasa böyle bir hakka sahip mi? Hayır kesinlikle. Bunun için ortada bir yasa olmasada etik değildir. Bu dünyaya taciz etmeden tedirgin etmeden konuşmasını bilen erkekler gerek diğerlerinden malesef çok var. Herkes şapkasını önüne koyup düşünsün saygılar. Sadece dio da değil hiç bir şekilde ve hiçbir yerde tacizi kabul etmiyoruz. Bunun buradan başlayıp tüm sosyal medya platformlarına oradan Türkiyeye ve oradan dünyaya yayılması için buraya destek veren, emek harcayan, gönlünü koyan herkese selam olsun. Bunu dünyaya anlatmak geleceğimiz için hayati öneme sahiptir. Dio destek ekibinden bu çalışmanın gerekli desteği göreceğini umarak. Ve kayda değer başlıklara ekleyerek iyi ve mutlu yarınlar diliyorum. 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
             burakcr34
             Tacizin her türlüsüne karşıyız.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.