dio’da Tacizi Kabul Etmiyoruz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   utumasasiilekayanadam
   Abartmissin adam sana seksisin demiş daha sonra engellemişsin. Israr göremedim anlattıklarına göre? Ek olarak seksi kelimesi bazı insanlarda çok edepsiz terbiyesiz bir kelime çağrıştırıyor. Herif sana iltifat etmiş cidden bı taciz göremedim
    fuind
    Yukarıdaki arkadaş abartı demiş ancak ortada bir abartı göremiyorum. Sosyal hayatında henüz tanıdığın birine 'çok seksisin' diyebiliyor musun ki işbu sosyal medya olunca böyle bir hakka sahip olacaksın. Birine güzelsin diyebilirsin, çekicisin diyebilirsin ve bu kadın tarafından aşağılama olarak algılanmaz. Ancak seksi dediğin noktada karşı cinse hissettirdiğin tedirginlik - hele ki Türkiye'de- halini düşünebiliyor musun? Bu Türkiye'de de yurtdışında da bir taciz olarak algılanır. İltifat ile taciz arasındaki farkı ayırt etmek çok zor olmamalı.
     cekirdeksizkarpuz
     Yargıtay CGK - Karar No: 2015/34 : Cinsel amaçlı “el hareketi yapma”, Cinsel bir hisle “öpücük atma”, Cinsel ilişki teklif etme, Cinsel organını gösterme Mağdura yönelik “sevişelim mi”, “sevişmek ister misin” şeklinde sözler sarfetmek, Sokakta yürüyen bir kişiye cinsel amaçla laf atmak, sözlü taciz (fıstık, güzelim, harikasın vs.), Failin mağdurun yaşadığı evin penceresine tırmanarak “seni kaçıracağım, beni içeri al, içeri gireceğim” demesi, Mağdura karşı cinsel arzuyla çiçek koklamak, Telefonla kısa aralıklarla arayıp; “evinin önündeyim, dışarı çık, seni maddi ve manevi tatmin edeceğim,” “seni seviyorum, evlenmek istiyorum,” şeklinde sözler sarfetmek, “Konuşmak ister misin, numarayı çaldır, istemezsen kimsenin haberi olmaz” içerikli mesajlar göndermek, Mağdurun yüzüne karşı; “seni ve aileni tanıyorum, arabaya bin, gideceğin yere bırakayım, sana kötülük yapmam” şeklinde sözler söylemek, İnternet üzerinden bir kimseye “soyun”, “vücudun çok güzel” vb. gibi cinsel amaçlı sözler söylemek, cinsel taciz olarak kabul edilmiştir.
      sozdedegilgozde
      Bu kişi bana da yazdı seni görsem dedi bana da. Ne alaka dedim bir anlam veremedim. Ben de çok anlam veremediğim için müsait olmadığımı söyledim. Sonrasında rahatsız etmedi neyseki. Elbette kimse kimseyi rahatsız edemez. Herkesle de istediği gibi konuşamaz. Kimsenin böyle bir hakkı yok.
       tc-atilla-bayimli
       biz erkeklerin kadını anlayamamızdan kaynaklanıyor kız bana güldü kesin bana karşı boş değil lafı ile yetiştiğimiz için kadınları davranışlarını yanlış anlayabiliyoruz
        nobodyy1
        MILLET OYLE DIOCULARI EN KISA SÜREDE ENGELLEYIN O KADAR.
         ahmetsakar
         sonuna kadar destekliyorum.
          hysosiri
          Yapılan şey hoş değil kesinlikle kabul edilemez böylelerini burdan da her yerden de engellemek gerekiyor ama malesef çok zor. Kendi adıma söylemeliyim ki hiç bu tarz bir olay yaşamadım ama bu yaşamayacağım anlamına gelmez ki bu ülkede kadın olmak kolay değil, tacizin zorbalığın her türlüsü kötüdür ve bunun yanında bir insanla iletişim kurarken önce o insanı biraz anlamak gerekiyor diye düşünüyorum benim yaşadığım bir olayda tam bu mahiyette kimine göre rahatsız edici olmayan konuşma tarzı kullanılan argo ve küfürlü kelimeler bazılarını rahatsız edebiliyor ben sosyal yaşantımda küfür bile kullanmayan biriyim ve böyle bir çevreye sahibim burada konuştuğum bir amca, benden yaşça büyük, sohbet esnasında küfürlü ve benim kendi adıma sınırlarımı aşan ifadeler kullandı elbette bu bir taciz değil ancak rahatsız olduğum için konuşmamı sonlandırdım. Kendisinin suçu olduğunu da söyleyemem o böyle bir konuşma tarzına sahip ve çevresi tarafından da kabul görmüşse bu beni bağlamaz ancak tanımadığımız biriyle konuşurken acaba bu söylemim karşımdakini rahatsız eder mi diye bir düşünmeli insan.
           jamiryuu
           Kim kimi taciz ediyor kendi payının ..... koyayımm.
            zimbo
            Çok haklısın gerçekten bunu taşımak ve bu konuda tartışmak iyi fikir. Tüm yazılanları okudum ve okuyanların da kendilerini de düşüncelerini de eğitecek bir içerik olmuş. diyecek başka bişey bulamıyorum..
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.