dio'da Bir İlk! "Temizlikte En İyi Benim" Challenge
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   zimbo
   Evde sıkılanlar azıcık temizlik yapıverin! diyerek konuya giriyorum. Challenge serileri birçok mecrada varken neden dio'da da olmasın ki. Hayır yani Tiktok, Instagram gibi mecradan farkımız ne xD Hazir bugün de temizlik yapmışken temizlik benim işim dedim! Meydan okuyorum xD Not: Evlere gündelik 500 TL ye temizliğe gidilir! xD
    moonlight3rd
    2 günde bir temizlik yaparım. Her hafta detaylı temizliğe girerim, bulaşıklar kirli bi şekilde 30 dakikadan fazla durmaz. Her yemekten hemen sonra diş fırçalarım. Balkonum toz tutmaz. Banyoyu çamaşır suyuyla yıkarım tuvaletler de keza 3 günde bir en az. Çarşaflar haftada bir yastık kılıfları da 3-4 günde bir değişir. Çalışma masamda bilgisayar kitaplar kalem ve ça-kahve haricinde haricinde hiçbir şey tutmam. 2 ayda bir böcek ve aktarlara karşı ilaçlanır. Kişisel temizliğe hiç girmeyeyim.
     rarero
     Temizlik konusunda nasıl bir manyak olduğum çevremdeki arkadaşlarım tarafından da sıkça dile getirilir. Çorapları bile ütülerim. Tuvalet banyo her gün yıkanır. Nevresim her hafta değiştirilir. Asla dışarıdan gelinen kıyafetle yatağa yatılmaz vs. Kardeşimin delirdiği oluyor ama olsundu.
      daisyyy
      Evim diye demiyorum her daim bal dök yala kıvamındadır. Her gün sabah 7de mesaim başlar. Kahvaltı ile güne başlanır. Kocamı kahvaltı yapmadan evden gönderecek kadar düşmedik daha. Sonra mutfak toplanır. Her öğün sonrası süpürülür. Ardından bir kahve yapılır keyif yapılır. Sonra çamaşır yıkanır kurutulur ardından ütülenir. Asla biriktirilmez. Her gün genel temizlik yapmasam da mobla mutlaka bir tozunu alırım. Her gün yemeğimi yaparım ki asla dağınık çalışmam bir yandan yemek yaparken bir yandan da toplarım mutfağı. Akşam da yemek çay vs vs derken her şeyi toplar yıkar temizler duş alır öyle yatarım. Nevreimleri de haftada 2 değiştiririm. Çünkü en sevdiğim şeylerden biri de nevresim takımı alıp değişik değişik kullanmaktır.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.