dio'cuların Evlenirken Hangi Taraf, Hangi Eşyayı Almalı Tartışması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   aynenbileader
   Herkese sevgiler, saygılar ve iyi bayramlar arkadaşlar. Bildiğiniz gibi bu dönemler normal şartlarda olsaydık düğün sezonunu açmış bulunuyorduk. Hali hazırda herkesin telaşa düştüğü bu günlerde kız tarafı şunu alır, erkek tarafı bunu alır tartışmasının müsait olduğu dönemdeyiz. Biliyoruz ki bu durum yöreden yöreye, kültürden kültüre ya da maddiyata göre farklılık gösteriyordu. Ancak bildiğimiz gibi koronavirüs dönemi ve düğünlerin hala yapılmaya müsait olup olmayacağı tartışmaları devam ediyor. Bu durumdan dolayı sadece nikah yapıp evlerini birleştirecek insan sayısı çok fazla keza düğün masrafını da kenara atacak kişi yine çok fazla. Düğünden sonra bal ayı olur mu o da hala turizm sektöründeki gelişmelere bağlı olacak o yüzden asıl sorumuzu soracak olursak; Cebinize kalacaklarla neler yapmayı planlıyorsunuz? Evlenirken adetlerinize göre ev eşyası dizme konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz? Mesela zigon sehpayı hangi taraf almalı? Kız tarafı mı? Erkek Tarafı mı? Yatak odasını kız tarafı alır diyorlar, Beyaz eşyayı erkek! Bunlar doğrumu hadi biraz düğün adetlerinizden de bahsedin? Hadi gelin burayı dolduralım. Evlenecek arkadaşlara da şimdiden mutluluklar :)
    benita
    Ben her iki tarafın da karışmaması taraftarıyım, ev açacak maddi imkan yoksa imkan olduktan sonra evlenilebilir
     sucpesinde
     Of bi' de bunlarla uğraşacağız evlenirken değil mi? 🤦🏻‍♀️ O parayla karavan alıp, onun içini donatmayı tercih ederim
      amakafamiznasiguzel
      ay öyle bir şey vardı dimii? amaan ne farkediyo ki hepsini ben seçerim ortaklaşa alırız
       imailahorsilah
       Kimse bişi almasın anam ikimiz yaparız. Karavanlı birini bulsam anında basıcam nikahı off beee.)(:yükseldim"'
        pinusnigra
        Kalbimi bıraksın da neyi alıyorsa alsın.
         tiroyitbezi
         Eylüle inşallah düğünümüz var burdan şunu belirtmek istiyorum biz gereksiz eşya almıyoruz. İki çeşit oturuma grubu yok televizyon yok yatak odası yok yemek odası.. liste o kadar dolu ve saçma ki.onun yerine yatak iki kanepe ve günlük kullanıma uygun mutfak eşyaları alıyoruz. Gereksiz masraf yapmıyoruz ve bütün bu gereksiz döküntünün parasıyla en güzelinden tatil rotamızı oluşturduk bile. İnşallah korona muhabbetti biter de tatilimiz ziyan olmaz.
          mevsimlerden-sonbahar61
          Belki bir şeyleri ufak ufak beraber alırız kimseye ihtiyacımız olmadan...eşyanın bi önemi yok biliyor musun asıl değerli olan beraber emek vermek zaman harcamak o evi değerli kılan ve güzelleştiren şey o bütünde gördüğümüz biz dir
           kanadadabiryusuf
           ortaya karışık alınsın işte ne gerek var
            ketcaplisarma
            Bence miktarlar toplanıp ikiye bölünmeli. Alman usulü
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.