dio'cuların Evlenirken Hangi Taraf, Hangi Eşyayı Almalı Tartışması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   aynenbileader
   Herkese sevgiler, saygılar ve iyi bayramlar arkadaşlar. Bildiğiniz gibi bu dönemler normal şartlarda olsaydık düğün sezonunu açmış bulunuyorduk. Hali hazırda herkesin telaşa düştüğü bu günlerde kız tarafı şunu alır, erkek tarafı bunu alır tartışmasının müsait olduğu dönemdeyiz. Biliyoruz ki bu durum yöreden yöreye, kültürden kültüre ya da maddiyata göre farklılık gösteriyordu. Ancak bildiğimiz gibi koronavirüs dönemi ve düğünlerin hala yapılmaya müsait olup olmayacağı tartışmaları devam ediyor. Bu durumdan dolayı sadece nikah yapıp evlerini birleştirecek insan sayısı çok fazla keza düğün masrafını da kenara atacak kişi yine çok fazla. Düğünden sonra bal ayı olur mu o da hala turizm sektöründeki gelişmelere bağlı olacak o yüzden asıl sorumuzu soracak olursak; Cebinize kalacaklarla neler yapmayı planlıyorsunuz? Evlenirken adetlerinize göre ev eşyası dizme konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz? Mesela zigon sehpayı hangi taraf almalı? Kız tarafı mı? Erkek Tarafı mı? Yatak odasını kız tarafı alır diyorlar, Beyaz eşyayı erkek! Bunlar doğrumu hadi biraz düğün adetlerinizden de bahsedin? Hadi gelin burayı dolduralım. Evlenecek arkadaşlara da şimdiden mutluluklar :)
    tiroyitbezi
    Eylüle inşallah düğünümüz var burdan şunu belirtmek istiyorum biz gereksiz eşya almıyoruz. İki çeşit oturuma grubu yok televizyon yok yatak odası yok yemek odası.. liste o kadar dolu ve saçma ki.onun yerine yatak iki kanepe ve günlük kullanıma uygun mutfak eşyaları alıyoruz. Gereksiz masraf yapmıyoruz ve bütün bu gereksiz döküntünün parasıyla en güzelinden tatil rotamızı oluşturduk bile. İnşallah korona muhabbetti biter de tatilimiz ziyan olmaz.
     imailahorsilah
     Kimse bişi almasın anam ikimiz yaparız. Karavanlı birini bulsam anında basıcam nikahı off beee.)(:yükseldim"'
      atavratfenerbahce
      Evi komple sarı lacivert yapacağıma izin verirlerse her şeyi ben alırım.
       benita
       Ben her iki tarafın da karışmaması taraftarıyım, ev açacak maddi imkan yoksa imkan olduktan sonra evlenilebilir
        kuyinist
        Bizim geleneklerde kiz tarafi ceyiz denen o seyi istw ortusu yastigi yorgani birde yemek setlerini alir geri tarafi erkek tarafi karsilar. Ama ben bu duruma karsiyim. Sonucta gelin ve damat ikisi yasayacak neden aileler yapsin ki ikisi yapsin yani
         sucpesinde
         Of bi' de bunlarla uğraşacağız evlenirken değil mi? 🤦🏻‍♀️ O parayla karavan alıp, onun içini donatmayı tercih ederim
          detokssuyu
          Bırakın artık şu taraf olaylarını. Evlilik iki kişi arasındadır ve iki kişinin bütçesi ile yapılır. Yıl olmuş 2020 ailelerinizden beyaz eşya, yatak odası takımı istemekten vazgeçin. Eşinizin ve sizin bütçeniz doğrultusunda yapın ne yapacaksanız. Borçlanırsanız da kendiniz borçlanın.
           zeynebio
           Bizde erkek tarafı yatak odası hariç her şeyi alır. Yatak odası takımı kız tarafına aittir. Ancak sanki kız tarafı hiçbir şey almıyor gibi görünse de tüm mutfak araç gereçleri de kız tarafına aittir. Bir masa örtüsünün bile 200tl olduğu dünyada bence kız tarafının işi çok zor. Yok nevresim takımı yok misafir nevresim takımı su takımı günlük yemek takımı misafir yemek takımı vs vs daha da sayabilirim.
            sozdedegilgozde
            Ben bu işe ailelerin karışmaması taraftarıyım. evlenecek çift eğer çalışıyorsa şartlar müsaitse kendi eşyalarını kendileri almalı.
             ketcaplisarma
             Bence miktarlar toplanıp ikiye bölünmeli. Alman usulü
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.