91
16.7.2020
dio'cuların En Saçma Fobileri
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   furkanbozkurt
   Benimki düdüklü tencere. Görünce bile tüylerim tüylerim diken diken oluyo patlıyacak diye aşırı korkuyorum
    markerberg
    Karmakarışıklık anlarının tamamı sanırım
     ulanayca
     "arıyım mı" diye gelen mesaj.... ancak telefonda konuşma fobisi olanlar anlar beni
      sinek_valesi
      Evde yalnızsam, tüm odakların kapılarının ve dolapların kapaklarının kapalı olup olmadığını kontrol ederim. Her an hortlak çıkabilir kafası :(
       sedefartuny
       Sarı Bez... Tahammülüm yok, kullanmaktan ve görmekten nefret eder, hatta ve hatta korkarım. Evimde kullanmamama rağmen her yerde karşıma çıkar bu bez çeşidi ve hep çok pis olur. Büyük olasılıkla bana öyle geliyor ama bu bezlerin temizliğe faydalı olduklarını düşünmüyorum. Kokuları bile bir tuhaf. Burnuma geldi şu an o ıslak ve kirli sarı bezin kokusu.
        utumasasiilekayanadam
        Kurbağa
         olasimia_
         Meyvede oluşan çürük veya benzeri şeylere dokunamıyorum.
          ikiortabirsade
          Asansörde kalmak ve düdüklü tencere hayatımı karartan iki şey
           zimbo
           Balkondan aşağıya bir şey atarken birinin balkonuna gelse ya da birine yakalanmak gibi bir fobi biliyor musunuz siz. İçten içe aksiyon filmi gibi.
            obilayn
            Herhangi bir hayvan acı çektiğinde kendim acı çekiyormuş gibi hissediyorum ve vücudum fizyolojik reaksiyon gösteriyor. Kurban bayramında sokağa çıkamıyorum. Hematofobi (kan korkusu) var ama bundan dolayı değil. Kansız olduğunu görsem bile kurban eti görünce de fizyolojik reaksiyon gösteriyorum. Travma sonucu oldu bunlar pek saçma değil aslında ama bazen garipsiyorum. Fizyolojik reaksiyondan kastım genelde bayılmak. Buna rağmen hayvanları çok sevdiğim ve onlara elimden gelen bütün yardımı yapabilmek için veteriner hekimlik okuyorum. Umarım fobilerimin üzerine giderek, onları yenip bu güzel dostlarımız için iyi bir gelecek adına küçük bir kıvılcım yaratabilirim :)
             hickurusu
             Çok ilginç belki ama küçükken alafranga tuvallette delikten hep bir şeylerin çıkacağından korkardım. Bunu tek düşünen ve korkan ben değilimdir bence
              damladamlo
              Benim merdiven çıkma fobim var sanırım. Merdiven çıkarken çok geriliyorum.
               zyzy
               iki metal eşyanın birbirine değmesi. örn: bıçak bilemek
                cokbilmisdegilcokbilen
                İnşaat altından geçmeye çok korkuyorum. Kafama bir şey düşer diye ödüm kopuyor
                 kisidegildisiii
                 Bir işi yarım bırakma fobisi var bende. Korkusu değil, fobisi. Daha bir işe başlamadan o işi ya olur da yarım bırakırsam diye düşünerek başlamadığım bile oluyor. Çok enteresan gerçekten.
                  ozymandiase
                  Böcek görünce kaşınmak :d
                   eska
                   lunapark aletleri hiç güven vermiyor aq
                    hysosiri
                    Kanat çırpma sesi. Her türlü kuş tavuk da dahil evet hatta serçe de. O kadar korkuyorum ki bir dönem dışarı çıkamayacak derecede paranoyaklaşmıştım rüyamda kuş dolu kapalı bir odaya kapatılıyordum. Uyumak bil e istemiyodum. Şimdi biraz daha hafifledi korkum ama yine de hala tek başıma dışarı çıkmıyorum yanımda beni kuşlardan koruyacak biri mutlaka olmalı yalnız çıkmak zorunda olduğum zamanlarda da yürüyeceğim yola konmuş bir kuş varsa koşarak başka yöne giderim hiç olmazsa tanımadığjm birinden rica ederim beni kuştan korur musunuz diye, kuş resmi görmek bile korkunç benim için sesleri de katlanılmaz özellikle kanat çırpma sesleri kuş görmesem bil e bu ses korkmama yeter.
                     plazacalisani
                     İnşaatlardan ölesiye korkuyorum. Hatta eve giderken yolumun üstünde bir tane inşaat var. O nedenle yolumu değiştiriyorum. Birgün acelem var mecbur geçeceğim kulağımda kulaklık geçiyorum ama nasıl tedirginim kafama bir şey düşecek diye. Kocaman gökdelen yapılıyor sonuçta kocaman bir de vinç var. Araba geçti yanımdan ama ben öyle bir irkildim ki çığlık çığlığa kaldım . Tabi kimse bir arabaya niçin o kadar tepki verdiğimi anlayamadı 😂
                      dr.rock
                      Böcek Aslanla güreşirim Böcekten kaçarım
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.