dio'cuların Askerlik Anıları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   tucco
   Devrecilik... Askerlik öyle bir yer ki kantin sırasından tut kondisyonu daha yüksek olan yatağa her şeyin devreciliği yapılabiliyor burada. Eski askerlerin daha konforlu yaşamak istemesi bir nebze anlaşılabilir. Ama sporda bile devrecilik var lan. Mesela bir futbol maçında usta askerler sırf senden daha eski asker diye forvet oynayabiliyor. Adam yeteneksiz ama üst devre olduğu için forvette oynuyor. Global futbol anlayışından çok uzak bir sistem var askerlikte. Sen istersen Messi ol, alt devreysen ya defans oynarsın ya da kaleci olursun geçmiş olsun :D Bizim zamanımızda sahaya diziliş şöyleydi bak. En usta askerler forvette oynuyor, piramidin tepesinde onlar var. Onların bir alt devresi orta saha. Biz en alt devre defans. Eğer devre kaybı varsa o da kaleci. Yoksa biz alt devreler sırayla geçiyoruz kaleye :D Diyelim ki sen alt devresin ve top ayağına geldi. Etrafına bi baktın ve iki kişi pas istiyor senden. Hangisi daha üst devreyse ona pas atacaksın. Kimin daha boş pozisyonda olduğunun hiçbir önemi yok dkslşad. Çalım mı? O ne ola ki! Bi kere çalım atmıştım da 'senin çalım atmaya şafağın yetmez' gibi abuk bir tepkiye maruz kalmıştım :D
    sisibisoshi
    Asker kaçağıyım. Bu da güzel anı
     ozanesi
     Ben bedelli yaptım. Şlak diye bastım parayı teskeremi aldım evde ense yaptım. Babam da boşver oğlum sen mi kurtaracaksın memleketi, otur keyfine bak dedi. Bence bu da güzel bir askerlik anısıdır.
      johanc
      İçtima bittikten sonra komutan:"Aranızda görüntü yönetmeni varmış.Kimse o yanıma gelsin dedi.Yanına gidip, "emredin komutanım" dedim.Cebinden telefonunu çıkarırken, benim bikaç tane resmimi çeksene feysboğa koymalık dedi.
       leafgoat
       dostum yaş ortalaması baya düşük olduğundan askerlik anısı bekleme :D
        ozan-erdogan6
        Yine bir gün çatışmanın ortasındayım.....
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.