31
29.7.2020
dio'cular KYK Borçları Hakkında Ne Düşünüyor?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gadjodilo
   Konu popüler. İnsanlar ikiye ayrılmış durumdalar. Ödensinciler ve ödenmesinciler olarak. Acı tarafı ise krediyi ödemekten çekinip almayan ( ki bu da çok üzücü, eğitim haktır ve herkes aynı şartta okumalıdır) ve ''Ben de alırdım o zaman nasıl almadıysam siz de ödeyin''ci tayfa. Ben de üniversitedeyken kredi aldım ve hala ödemedim. 4 yıldır çalışıyorum ve bırakın borç ödemeyi üstüne yeni borçlar ekledim. (özel sektör çalışanı olmak) Tabii ki imkanım olsa kimsenin üzerine yük gibi olmak istemez ve borçlu okumak istemezdim ama olmadı işte, şartlar herkes için aynı değil ne yazık ki. Bir şekilde borçlar silinmeli ve gençlere destek olunmalıdır. Gelecek dönemlerde ise geri ödemeli kredi kaldırılmalı, her öğrenci için gerekli öğrencilik bursları ( yemek+ ulaşım+ eğitim masrafları+ EĞLENCE) hesaplanarak verilmelidir. Öğrenci olmak her türlü cefayı çekmek, makarna yiyerek 4 yıl geçirmek değildir.
   0
    ahmetsakar
    silin kardeşim. parası yok milletin. silin. milyon, milyar liralık vergi borçları siliniyor. futbol kulüplerinin borcu siliniyor, holdinglerin siliniyor. gariban öğrencininkini silin asıl.
     shock
     " İş verdiniz de ödemedik mi ? " diye sorarlar insana. Edit : İşsizim ve KYK borcum var.
      xlethex
      Hayata atildiginizda borçla başlamanizi saglayan mukemmel bir uygulama (!)
       sinek_valesi
       Daha dün bu başlığı açsam mı dedim sonra unuttum :)) Borçtan hiç bir zaman korkmadım lakin bu kadarı da vicdansızlık. Resmen devletin beni kazıklamasına izin verdiğim için kendime kızıyorum.
        ozymandiase
        Çatur çutur borç siliyorlar olay olmuyor. Öğrencinin borcunu silince mi olay oluyor?
         simonderki
         Nasıl ödeyeceğimi
          _suveyda_
          Fetöcülerin el konulan para ve malları ile gençlerin kyk borcu ödensin. Sonuçta o puştlar her yere kendi adamını sokacak diye işsiz kaldı bunca genç.
           hacisko
           Borç yiğidin kamçısıdır eyvallah da ne bileyim keşke suriyelilerin ayricaliklarina sahip olsam da silinse veya geri ödemesiz verilse idi diye düşünüyor insan.....
            mirayz
            Mecbur okul bittiği gibi evlencez :d buluruz borcu olan bir arkadaş
             rocknrollbabe
             Düşünmüyorum yok gibi yapıyorum 30k abi düşününce kederleniyor insan 😂
              moonlight3rd
              Herkes borcunu ödesin. Alırken iyidi.
               benita
               Ödedim, ödüyorum, hâlâ ödeyeceğim bitmiyoor
                3lilies
                bu borçların silinmesi mantıklı değil, ancak öğrenciye verilen borç paradan faiz alınması çok saçma. gelecek-geçmiş tüm öğrencilerin aldığı kredideki faizlerin silinmesi lazım. borçlar silinirse hem ödemiş olanlara haksızlık olur, hem de madem aldın bir sorumluluk, görevini yerine getirmen lazım diye düşünüyorum
                 fbrgsmt
                 6 yıldır itina ile ödemiyorum
                 /
                 0

                 Tarihe Göre

                 İçerik bulunamadı.