Dindar Olduğu İçin Artık Ahlaka İhtiyacı Kalmadığını Düşünenler ve Rakı İçtiği İçin Kendini Aydın Sananlar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   arasında delirmek üzereyim demiş Defne Kayalar. O kadar hak verdim ki. Gerçekten bir duble rakı ile rakı masasında aydın geçinen kitlenin varlığına şahit oldum. Çok yerinde bir gözlem olduğunu düşünüyorum. Ne dersiniz? Haklı mıdır?
    melina26
    doğru hemde öyle bi doğru ki dibine kadar
     eo110
     Aydın olduğunu düşünen bir çok arkadasim var. Aydın olmak konusundaki iddiaları alkol almak, AKP karşıtı olmak ve sağda solda duydukları kaynağı olmayan yalan yanlış bilgilerden geliyor. Üzülüyorum
      sairsel
      Maalesef günümüzün en acı gerçeği, insanların bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasıdır.
       mevsimlerdensnbahar61
       İnsanlar çok çeşit kitle kitle yaşıyor bence, yani aslında insanları bi ayrıma sokmak neden? ne dindar kisvesini kullanmak vs dinsiz ilan etmek olaya salt insan olarak bakmak demek istediğim. Asıl sorun şu ki biri geliyor inancıyla vs inançsızlığıyla diğerinin tercihleri için eleştiriyor duyarsızca, bu hepimizin belki istemeden de yaptığı vs düşündüğü şey de olabilir ama önemli olan karşıdaki kişinin tercihlerini de önemsemek. O yüzden kim nasıl istiyorsa öyle baksın gökyüzüne hesapsız ve sualsizce sadece insanca
        ideal
        güzel başlık❄️
         ideal
         Kendilerinden haberleri olmayanlar, Avrupayı Amerikayı taklit etmeye ilericilik, müslüman olmaya gericilik diyorlar.Halbuki kendileri, fen, tıp, hesap bilgilerinde ve teknolojide, Avrupalılar, Amerikalılar gibi çalışmıyorlar. Ahlaksızlıklarını taklit ediyorlar. Bunlara göre, okuma yazma bilmeyen, ilimden, sanattan haberi olmayan, fakat kendi taşkınlıklarına katılan ilerici ve aydındır. Üniversiteyi bitirmiş, ilim, sanat, ticaret sahibi, ahlaklı, vergilerini veren, kanunlara uyan hakiki bir müslüman, bu taşkınlıklara, katılmadığı için, gerici olmaktadır.Kısacası, gayrimüslimlerin yalnız ahlaksızlıklarını taklit edenlere ilerici diyorlar.
          blondewitch
          Herkes aydın ama kuşum aydın. :) Bu iki kitle birbirine çok benziyor gerçekten. Hep diyorum, türkiyede ideoloji adı altında uçlarda yaşıyorlar zaten. Ülkemin sözde entelektüeli bile bir bok bilmiyor.
           detokssuyu
           It's true. Biz de delirdik vallahi Defne Hanımcığım. Hem de öyle bir delirdik ki. Üzerimize üzerimize beyin göçü atsınlar ne olur ya.
            mrlawyerkk
            Ne kadar da güzel söylemiş. Velhasıl çok haklı, yerden göğe kadar haklı. Bu yüzden bir nebze olsun ileriye gidemiyor, aşama kaydedemiyoruz.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.