Dindar Aile ve Çevre Baskıları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   asit
   Çok haklısın tetbiyesiz, bu konuda insanın kendi tercihlerinden çok aile, yakın çevre ve toplumun daha büyük etkisi var. Çoğu insan da bu yüzden duygularını, düşüncelerini ifade etmekten çekindiği için içine kapanık ve karamsar yetişiyor çocukluktan beri.
    sairsel
    Ülkemizde indirilen din değil uydurulan din yaşanıyor maalesef! İnsanlar sorgulamadan kolay yoldan inanmayı tercih ediyor. Dini hükümler yerine toplumsal kabul görmüş ritüeller uygulanıyor. Hal böyle olunca dindar nesiller yerine kindar nesiller yetişiyor. Tebliğ, temsile dönüşmüyor. Derin mevzular...
     me_out_bye
     Lanet olası bir şeydir. Türkiye'de bolca gözükür. Hatta bazı insanların hayatları bu yüzden kayar. Kıza hayat yüzü göstermezler sonra evlen denir zamanı geldi yoktur seçtiği biri oradan birini bulurlar (yine aile) everirler kızı. Herif bed çıkar 1 sene iyi geçinirler sonra hayat zindan. Buna aile denmez bir insanın hayatını bk etmek denir. Hiçbiriside cennetlik değildir.
      agac-ceviz
      sorun baş örtüsü değildir insanın ahlaka dine bakışıdır. ne insanlar var kızlarını kapatır ama kendi ahlaksızlığı yüzüne vurmuştur. herkes özgürdür ama ahlaksızlık özgürlük kapalilikta namuslu olmak degildir
       esseref
       hayatınızı resmen cehenneme çeviren bir durum. hadi ailenin baskısına ailedir diye mantık kurabilirsin ama çevrenin yaptığı baskı o kadar saçma ki. neyim oluyorsun da benim hayatıma karışabiliyorsun??
        almila__
        En uyuz olduğum aile tipi. Yaşatmazlar ve hayattan zevk almanıza da engel olurlar. Bir nevi yarı kapalı ceza evi gibidir böyle zihniyet düşüncesine sahip aileler. Biran önce okuyup kendinizi kurtarın tek diyebileceğim bu.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.