44
15.1.2021
Dindar Aile ve Çevre Baskıları
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   nekadarterbiyesizsin
   şahsen daha parkta oyun oynama çağında olan bir çocuğun başörtü takması gibi mesela. Bu yaşlarda hala doğru ve yanlışı ayırt edemediğimiz daha kendi fikirlerimizin bile doğru düzgün oluşmadığı dönemde bir baba yada anne bunu neden zorla dayatırlar anlayamıyorum sözüm ona zorla aile baskısıyla kapanan kızlar hakkında bir diğeri en yakın arkadaşımın sevgilisi daha NAMUSLU görünen bir sevgili ve gelecek istediği için arkadaşımın hiç şüphesiz ertesi gün tesettüre girdiği gün. Gerçekten gerekli mi bu ? sevginin getirdiği gerekçeler bu mu diye sorgulamalı bence insan günlük hayatımızda dini çok yanlış yaşıyoruz kalbinde hissettiği duygular yüzünden değil de evlenmek için yada aile baskısı yüzünden zorla yapılan şeylerin hiçbir mantıklı dayanağı yok. onun yerinde olsam o oğlana tekmeye basmıştım çok yazık oldu sonra ayrıldılar arkadaşım tekrar açıldı çocuk oyuncağı oluyor bazı şeyler din bile ..
    asit
    Çok haklısın tetbiyesiz, bu konuda insanın kendi tercihlerinden çok aile, yakın çevre ve toplumun daha büyük etkisi var. Çoğu insan da bu yüzden duygularını, düşüncelerini ifade etmekten çekindiği için içine kapanık ve karamsar yetişiyor çocukluktan beri.
     ladyfierce
     Yazıyı okurken bile fenalık geldi şöyle cahiller yüzünden büyük bir çoğunluk maske ile yaşıyor.
      sairsel
      Ülkemizde indirilen din değil uydurulan din yaşanıyor maalesef! İnsanlar sorgulamadan kolay yoldan inanmayı tercih ediyor. Dini hükümler yerine toplumsal kabul görmüş ritüeller uygulanıyor. Hal böyle olunca dindar nesiller yerine kindar nesiller yetişiyor. Tebliğ, temsile dönüşmüyor. Derin mevzular...
       me_out_bye
       Lanet olası bir şeydir. Türkiye'de bolca gözükür. Hatta bazı insanların hayatları bu yüzden kayar. Kıza hayat yüzü göstermezler sonra evlen denir zamanı geldi yoktur seçtiği biri oradan birini bulurlar (yine aile) everirler kızı. Herif bed çıkar 1 sene iyi geçinirler sonra hayat zindan. Buna aile denmez bir insanın hayatını bk etmek denir. Hiçbiriside cennetlik değildir.
        agac-ceviz
        sorun baş örtüsü değildir insanın ahlaka dine bakışıdır. ne insanlar var kızlarını kapatır ama kendi ahlaksızlığı yüzüne vurmuştur. herkes özgürdür ama ahlaksızlık özgürlük kapalilikta namuslu olmak degildir
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.