Dincilerin Aşırı Alıngan ve Kırılgan Olduklarını Söylemenin Vakti Geldi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   maskoff
   Saygısızlık yapma! İnanmıyorsan da saygı duymak zorundasın! Alay edemezsin! Evet bunlar bizler tarafından çokça söylenen ve işitilen sözler. Şöyle de bir durum var. Günah ve haramın ulu orta, dinsiz birinin yanında da çok rahat konuşulabilmesi. Mesela alkol alınca hemen sana kafir damgasını şaaaaaaaaaaak diye yapıştırıyor bu kişiler. Ya da açık giyen bir kadın varsa yine bu dinci kardeşlerimiz edep yahu! diye ahlak şovu çekmeye başlıyorlar. Dinsiz birisi ya bu aslında bana mantıklı gelmiyor, çok saçma hatta dediğinde saçma diyemezsin saygısızlık yapamazsınnn!!!1!!11! diye bir isyan başlıyor. Dindarlar bu konularda daha hassaslar ama konu dinsizlere geldiğinde ise oldukça hoyratlar. Gidin facebook iletilerine bakın mesela, milli voleybolculara demediklerini bırakmıyorlar. Açık giyiniyorlar ya hani... Ama konu dine döndüğünde ise katli vacip damgası yiyorsun ufacık bir tartışmada bile. Bu dindar öfkesi beni korkutuyor. Fırsat bulunsa hepimizin kafasını keserler gibi geliyor.
    yabadabadu
    dinsizlerin aşırı alıngan ve kırılgan olduklarını söylemenin vakti de geldi
     garavel_usta
     Yok vakti geldi yok zamanı geldi gibi zaman ve vakit kavramlarını başlık içerisine dahil eden herkesin götlerini kesesim var. S.ktir git bu söylediklerini o insanların yüzlerine karşı söyle. Çok yapmaciksiniz lan. Yanlış anlaşılmasın ben dindar bir insan değilim. Sadece bu ve bunun gibi huur cocuklarinin suratlarına vurmak istedim bu gerçeği. Bunun için başlık acmazsin. Troll musun nesin amq. Ne olduğun belli değil.
      dr_manhattan
      dinsiz olmak din düşmanı olmak değildir.
       mevsimlerdensnbahar61
       Alkol içiyor diye kimseyi dinsiz ilan etmedim, hayat tercihlerine göre yargılamadım, dinli dinsiz diye ayırmadım, tasvip etmediğim bir şey bile olsa bununla onu vurmadım kırmaktan güçlendirmekten korkarım ben hem “yaratılanı severim yaradandan ötürü” ve aynı hassasiyeti istedim daha fazlasını değil. tabiki bunların tam aksi tavırda bulunanlarda var ama genelleyerek dinci kisvesini kullanmak niye dini insanlara partilere göre kalıplandırıp hakkıyla yaşayan insanların hakkına girmeyin diyorum sadece he yok hâlâ aynı bakış açısındaysan da senin bileceğin iş
        eski_bi_tanidik
        Ne abarttin be. Ama açık giyinen insanlara takmış durumdalar. Bazıları dış görünüşe çok önem veriyo. Bizim sülalede de var bu. Önemli olan insanın dış görünüşü değil içidir. Dindar olup kapalı olup namaz kilmayanlar, çıkarcilar da var hep görüyoruz etrafımızda.
         eo110
         Dinciyi bırakalım herhangi bir İslam aliminin yaptığı bir paylaşımın altına bakınca ne kadar saldırgan yorumlar var olduğunu görüyoruz. Sorun kimsenin kimseye tahammülünün kalmaması. Her türlü yaşam tarzına saygı gösteren insan inananlar için ağza alınmayacak sözler sarfediyor. Böyle olmaz iki taraf içinde olmaz .Spagetti tanrısına bile saygı duyduk burada daha ne yapalım 🙂
          abdes_terligi
          dini ekstremistlerin alayı gerizekalıdır.
           sedefartuny
           Farklı bir bakış açısı ama yaşam tarzına tahammül edememek ve benmerkezcilik dışında bir şey değil bu bana göre.
            slmbnarda
            Kafa keserler yok şöyle ederler böyle ederler bunlar ne biçim tabir amq? Genellemeni neye göre yaptın kaynak götün mü amq?
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.