Din İstismarı Nasıl Önlenebilir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Son bir haftadır gündemimiz din istismarı. Özellikle kadınların ve çocukların çeşitli tarikatlar, hocalar tarafından istismar ediliyor olması çok önemli bir mesele. Diyanet yapmış olduğu açıklamada din istismarına müdahale edilmeyeceği, denetimlerin olacağını söylemiş. Sizce din istismarı nasıl önlenir?
    benita
    Eğitimle önlenebilir, cahili kandırmak kolay
     utumasasiilekayanadam
     Ülkede bu kadar yobaz ve cahil olduğu müddetçe önlenemez.
      lugre
      diyaneti kapat, tarikat ve benzer oluşumları hoca evleri bilmem neler bunları kapat, kaçak göçek olanları bul ve kapat. buralardaki kaynakları hazineye aktar, eğitim ve bilime yatırım yap. biyoloji ve uzay konusunda yatırımlar yap. millet istismar düşünmez bir işle meşgul olur, hem para kazanır hem millete hayrı dokunur. düşünsenize iyi bir türkiye de yaşıyoruz ve bu takkeli elemanlar mikro biyolojiyle uğraşıyor, karbondioksitten canlı hücre oluşturmaya çalışıyolar, atmosfersiz ortamda bitki üretmeye çalışıyolar. aah aah bilimin ilimin gözünü seveyim, ayrıca keyifli olurdu bunların türkiye de olması haber olmamız. hayaller, hayatlar.
       detokssuyu
       Eğitim ile kesinlikle önlenebilir. Ama bunun yanında bu konuların peşini bırakmayan, sadece internetten değil gerçekte de eleştriler yapan, sorgulayan bir neslin de yetişmesi lazım. Eğer kendimizi, çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirirsek birkaç nesil sonra sadece bu konuda değil birçok konuda da çok daha iyi duruma geleceğimizi düşünüyorum.
        muzlu-pasta
        İnsanalara doğru din dersi vererek bilinçli olmalarını sağlayarak önüne gelen din adamı memlekette
         sodem
         çocukları küçük yaşta bu zihniyete emanet edenlerle milli bir mücadele başlatmanız lazım
          noinformation
          dinin tabuları oldugu sorgulanamaz ve degişmez oldugu yanılgısında ki insanlardan bahsediyoruz...Elbette değişmez derinine indiğiniz de sizi iyi olmaya yönelten bir olgudan bahsediyoruz değişmemelidirde,fakat olay burada kalmıyor herkes bir din adamı herkes dini en iyi yasayan ve bunu marifet sanan kafalara sahip en iğrenç en korkunç seyler nedense sözde DİNDAR kesimden çıkar bunlar dindar değil dümdüz yobazdır.gizleme ,gizli olan bir seyden sorumlu olmama durumu içindeler resmen. bence bu kadar gizem bu kadar yasak ufak seylerin bile ayıplanması sonunda hiç bir toplumda dinde kültürde yeri olmayan insanlık dışı olaylar yaşatıyor. ahlaksızlık bir kadının sürdüğü kırmızı ruj ya da kahkahaları değil,niyetini gizleyen sapıkların yaptıklarında.
           patavatszmelek
           "Dostum 4 tane kitap gönderdik, hiçbirini okumadın mı? Yüzlerce dile çevrildi, geri zekalılar için resimlisi bile yapıldı" kısaca okumak!
            stunning
            Atam çaaattt diye nasıl kapattıysa tekke ve zaviyeleri öyle kapatacaksın. Binlerce cami var evinde kılmak istemeyen camilerde kılabilir namazını.
             wb-
             Din vergisiyle. Dini inancı olanlardan ibadethane giderleri için vergi alınsın
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.