184
18.5.2020
Dilencilere Karşı Verdiğiniz Tepkiler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   kuyinist
   Normal calisandan kat kat daha fazla kazaniyolar. Niye dilenmesin ki gunluk 1000 liraya yakin kazandiran meslek var mi bska?
    saranazz
    acımak...
     miguelfelix
     para bozdurmuştum dilenci den :)
      damarcibasi
      En son ortaokulda öğrenciyken cebimde bir dolmuş parası çok az da bozukluk vardı. Durağa yürürken yoldaki dilenciye cebimdeki pararanın fazlasını verdifazlassuratına yerleşen o memnuniyetsiz ifadeyi hiç unutmadım. O günden beri hiçbir dilenciye para vermedim. Vermemekten öte fazla salça olana siktir çekip bela okuyorum mütemadiyen.
       justaperson
       valla bizde öğrenciyiz be amca/abla (öğrencilik biter bu bitmez ahajksös)
        ozlemiko_0
        Emniyet müdürlüğü ile tiyatro oyunumuz vardı beni eve bırakmışlardı ekip arabasıyla indiğim an bir kadın çıktı karşıma para istedi bende polisim ben dur arkadaşlarımı çağırıyorum alsınlar seni dedim ekip arabasını göstererek. Bir baktım kadın ortalıkta yok koşuyor tam gaz
         tiroyitbezi
         Ortalama 10 yıl önce fln ben daha küçükken kapımıza dilenci gelmişti. annemin o an dilenciye verecek parası yoktu , madem ekmek parası için dileniyor erzak vereyim dedi ve bulgur nohut makarna fln getirdi .Hiç unutmam kadın erzağı eline aldı evirip çevirip yere attı alın bunu siz yiyin dedi . O günden sonra dilencilere hiçbir şey vermem.
          bu-ne-simdi
          Allah versin diyorum. Varsa sen ver diyorum Bende de yok ki diyorum . . .
           zeynoca
           Vicdanı ve dini sömüren üç kağıtçılar
            haydar-vural
            Dilencilerimiz vardı bildiğimiz ama onlar tarih oldu şimdi trafik ışıklarında bide elinde bebekle geliyolar ya tahamül edemediğim bişey selpak satan çocuklar hep yanlış yapıyoruz para verip selpak almıyoruz herkez alsa evine gider çocuklar direk damardan giriyorlar insanlara
             mickey.mouse
             Bursun yatmasına 2 gün kalmıştı sıkıntıdaydım dilenciye cebimdekileri gösterip sitem etmiştim vay aq yaa kjhkj
              ahmetsakar
              dilencilikte iyi para var, milletin şevkini kırmayın!
               rainman3
               Canım ülkemde bundan daha iyi bir meslek yok ne vergisi var ne ekstra bi gideri.
                1cerenaltay
                Biz sevgi dilencisiyiz oysa...
                 sentzz
                 "Abla öğrenciyim ben,varsa sen ver bana."
                  janselihnm
                  40 yaşından sonra çalışan annem emekli olmasına rağmen çoçuklarım okusun adam olsun diye başka bir işte çalışan babam ... ve eli ayağı tuttuğu halde milletin iyi niyetini suistimal eden ve oturup duygu sömürüsü yapan dilenciler...
                   aqx
                   bir keresinde dilenciye para atar gibi yapıp nah işareti yaptım şok oldu piç.
                    meteorakafaatandinozor
                    lise 1 deyken yaşadığım yerdeki parkta dilenci bir kadın vardı. orada 5 sene kaldık ve kucağındaki çocuk hep aynıydı, hiç büyümedi. çoğu kez yanından geçtik hata sohbet de ettik. çocukta hiç hareket de yoktu. hep hasta olduğunu söylerdi ama. biz oradan taşındıktan sonra kadını yakaladılar üzerinden bir ev parası çıktı. ondan beridir dilencilere para vermem. etrafımdaki yardıma muhtaç kişilere yardımcı olmaya çalışıyorum. en azından halini biliyorum.
                     amakafamiznasiguzel
                     6-7 yaşlarındayken annem dilencileri görmezden geldiğinde içimden hep ben büyünce öyle yapmam diyodum sonradan benden daha zengin olduklarını öğrendim artık ben de öyle yapıyorum. "sen bana ver abicim öğrenciyiz" :)
                      kim-seok-jin
                      14 yaşındaydım. Babamla geziyoruz fln ben acıkmıştım. Babamda bana 2 tane simit aldı. Sonra işte Güvenpark'ın orda otobüs bekliyoduk. En az 21 yaşında gösteren biri " 1lira abi çok açım" diye dileniyodu. Bende simitin birini adama verdim ve adam almadı. Sonra Güvenparktan ulusa giderken bi baktım o adam yan otobüste arkadaşları ile birlikte para sayıyo! O gün bu gündür dilencilere yüz vermiyorum.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.