Dil Programları İşe Yarıyor mu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gilad-pellaeon
   not bu bir reklam değildir bilimsel bir deneyi paylaşıyorum İkinci Dil Çalışmaları programının direktörü olan Loewen, yeni bir dil öğretmede gerçekten işe yarayıp yaramadığını görmek için yakın zamanda popüler bir abonelik tabanlı dil öğrenme uygulaması ve e-öğrenme platformu olan Babbel'e odaklanan bir çalışma yürüttü. Loewen'in araştırma görevlisi olarak çalışmasına yardımcı olan, MSU'nun İkinci Dil Çalışmaları Doktora Programı'ndan yeni mezun olan Daniel Isbell'di. . ''Loewen, "Dünya çapında milyonlarca kişinin halihazırda dil öğrenme uygulamaları kullanmasına rağmen, bunların konuşma becerileri üzerindeki etkilerine ilişkin yayınlanmış bir araştırma eksikliği var" dedi ve "Mobil dil öğrenme uygulamalarını yarı deneysel bir ortamda araştıran neredeyse başka hiçbir çalışma yok. yol. Bu nedenle, bu sağlam ve metodolojik olarak titiz çalışma, alana önemli bir katkı sağlıyor." Yabancı Dil Yıllıkları'nda yayınlanan çalışmada, MSÜ'deki 85 lisans öğrencisi İspanyolca öğrenmek için 12 hafta boyunca Babbel'i kullandı. Çalışmanın başında, öğrenciler İspanyolca'daki mevcut sözlü yeterliliklerini, kelime dağarcığını ve dilbilgisini değerlendirmek için bir ön test yaptılar. 12 hafta sonra, tüm çalışma koşullarını tamamlayan 54 öğrenci, ne kadar bilgi edindiklerini görmek için aynı sınava tekrar girdi. Çalışma, gereksinimleri tamamlayan neredeyse tüm öğrencilerin İspanyolca dil bilgilerinde ve/veya Babbel'i 12 hafta kullandıktan sonra iletişim kurma becerilerinde geliştiğini gösterdi. Loewen, "Genel olarak, bu çalışmadaki öğrenciler, iyi yapılandırılmış ve geçerli bir konuşma testi olan Sözlü Yeterlilik Mülakatında yapılan bir gelişme ile ölçüldüğü üzere sözlü yeterliliklerini artırdılar." "Bu sonuçlar, Babbel'i kullanmanın, daha önceki bir çalışmanın gösterdiği gibi, sadece dilbilgisi ve kelime kazanımı değil, sözlü iletişim becerilerinin gelişimini de kolaylaştırabileceğini ortaya koyuyor." Ayrıca, beklenebileceği gibi, sözlü yeterlilik, dil bilgisi ve kelime bilgisi açısından öğrenme kazanımları, öğrencilerin uygulamayı kullanmak için harcadıkları zamanla ilişkilendirildi. Raporun bulguları arasında, katılımcıların %59'u, American Council on the Teaching of Foreign Languages ​​yeterlilik ölçeğinde sözlü yeterliliği en az bir alt düzeyde iyileştirmiştir. Uygulamayı kullanarak daha fazla zaman harcayanlar arasında gelişen öğrencilerin oranı daha da yükseldi. En az altı saat çalışmış olanlar için %69, en az bir alt seviyeyi artırmış, en az 15 saat çalışmış olanlar için %75'e yükselmiştir. Ek olarak, uygulamada daha fazla saat oturum açanlar için iyileştirilmiş öğrenme sonuçları ve çalışmayı başlatan katılımcıların %36'sının çalışmayı bıraktığı gerçeği göz önüne alındığında, olası dil öğrenme uygulaması kullanıcıları için önemli bir çıkarım ortaya çıkıyor: Ne kadar kullanışlı ve etkili olursa olsun, dil öğrenme uygulaması olabilir, belki de en önemli şey öğrencilerin buna bağlı kalması ve ilerleme kaydetmek için gerekli zamanı ayırmasıdır.
    torture
    Rusça öğrenmeye çalışmıştım bir bok öğrenemedim kakzjsosk
     imcherry_
     abey bunu okuyacak en fazla 3 5 kişi olduğunu biliyosun değil mi?
      disi.ejderya
      Tabi dili kullanmak önemli jfhfj
       sairsel
       Dil dile değmeden dil öğrenilmez :P
        slmbnarda
        Okumaya başladım sona geldiğimde basta ne yazdığını unuttum aq özet lütfen
         monaiman
         Noi Dilini öğrenmek istediğiniz yerin kültürünü ve insanını tanıyıp hazmatmek, size daha kolay ve kısa gelişim katettirecektir.
          merilolika
          bu kadar uzun yazacak kadar seviyomsnz burayı gerçekten.s.s
           sabenhazll
           1 sayfa dolusu yazı var okuyamadım ne yazıyorr
            abdes_terligi
            okumadım çok uzun asdadas
             gundemss
             İşe yarıyor bence. Tek başına yeterli değil kişinin de çabası lazım ama otobüste giderken - alıştırmaları oluyor genelde bu uygulamaların- pratik yapmak akılda kalıcı hale gelmesini sağlıyor
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.