Dil Programları İşe Yarıyor mu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gilad-pellaeon
   not bu bir reklam değildir bilimsel bir deneyi paylaşıyorum İkinci Dil Çalışmaları programının direktörü olan Loewen, yeni bir dil öğretmede gerçekten işe yarayıp yaramadığını görmek için yakın zamanda popüler bir abonelik tabanlı dil öğrenme uygulaması ve e-öğrenme platformu olan Babbel'e odaklanan bir çalışma yürüttü. Loewen'in araştırma görevlisi olarak çalışmasına yardımcı olan, MSU'nun İkinci Dil Çalışmaları Doktora Programı'ndan yeni mezun olan Daniel Isbell'di. . ''Loewen, "Dünya çapında milyonlarca kişinin halihazırda dil öğrenme uygulamaları kullanmasına rağmen, bunların konuşma becerileri üzerindeki etkilerine ilişkin yayınlanmış bir araştırma eksikliği var" dedi ve "Mobil dil öğrenme uygulamalarını yarı deneysel bir ortamda araştıran neredeyse başka hiçbir çalışma yok. yol. Bu nedenle, bu sağlam ve metodolojik olarak titiz çalışma, alana önemli bir katkı sağlıyor." Yabancı Dil Yıllıkları'nda yayınlanan çalışmada, MSÜ'deki 85 lisans öğrencisi İspanyolca öğrenmek için 12 hafta boyunca Babbel'i kullandı. Çalışmanın başında, öğrenciler İspanyolca'daki mevcut sözlü yeterliliklerini, kelime dağarcığını ve dilbilgisini değerlendirmek için bir ön test yaptılar. 12 hafta sonra, tüm çalışma koşullarını tamamlayan 54 öğrenci, ne kadar bilgi edindiklerini görmek için aynı sınava tekrar girdi. Çalışma, gereksinimleri tamamlayan neredeyse tüm öğrencilerin İspanyolca dil bilgilerinde ve/veya Babbel'i 12 hafta kullandıktan sonra iletişim kurma becerilerinde geliştiğini gösterdi. Loewen, "Genel olarak, bu çalışmadaki öğrenciler, iyi yapılandırılmış ve geçerli bir konuşma testi olan Sözlü Yeterlilik Mülakatında yapılan bir gelişme ile ölçüldüğü üzere sözlü yeterliliklerini artırdılar." "Bu sonuçlar, Babbel'i kullanmanın, daha önceki bir çalışmanın gösterdiği gibi, sadece dilbilgisi ve kelime kazanımı değil, sözlü iletişim becerilerinin gelişimini de kolaylaştırabileceğini ortaya koyuyor." Ayrıca, beklenebileceği gibi, sözlü yeterlilik, dil bilgisi ve kelime bilgisi açısından öğrenme kazanımları, öğrencilerin uygulamayı kullanmak için harcadıkları zamanla ilişkilendirildi. Raporun bulguları arasında, katılımcıların %59'u, American Council on the Teaching of Foreign Languages ​​yeterlilik ölçeğinde sözlü yeterliliği en az bir alt düzeyde iyileştirmiştir. Uygulamayı kullanarak daha fazla zaman harcayanlar arasında gelişen öğrencilerin oranı daha da yükseldi. En az altı saat çalışmış olanlar için %69, en az bir alt seviyeyi artırmış, en az 15 saat çalışmış olanlar için %75'e yükselmiştir. Ek olarak, uygulamada daha fazla saat oturum açanlar için iyileştirilmiş öğrenme sonuçları ve çalışmayı başlatan katılımcıların %36'sının çalışmayı bıraktığı gerçeği göz önüne alındığında, olası dil öğrenme uygulaması kullanıcıları için önemli bir çıkarım ortaya çıkıyor: Ne kadar kullanışlı ve etkili olursa olsun, dil öğrenme uygulaması olabilir, belki de en önemli şey öğrencilerin buna bağlı kalması ve ilerleme kaydetmek için gerekli zamanı ayırmasıdır.
    yabadabadu
    çok uzun.
     merilolika
     bu kadar uzun yazacak kadar seviyomsnz burayı gerçekten.s.s
      sairsel
      Dil dile değmeden dil öğrenilmez :P
       monaiman
       Noi Dilini öğrenmek istediğiniz yerin kültürünü ve insanını tanıyıp hazmatmek, size daha kolay ve kısa gelişim katettirecektir.
        me_out_bye
        Antreman yapacak yer verirseniz. Pratik yaparam uygulamalı kullana kullana dilimi ögrenmek isterim. 🙂
         imcherry_
         abey bunu okuyacak en fazla 3 5 kişi olduğunu biliyosun değil mi?
          kisi
          İşe yarıyor ancak hepsi değil. Memrise iyi mesela, ben tavsiye ederim. Ancak dil tek kaynaktan öğrenilmez. Ayrıca yazmadan ve konuşmadan da öğrenilmez. Çeşitli konularda öne çıkan kaynakları belirleyip hepsini birden çalışmak gerekiyor. Bir uygulama indirdim hayatım değişti diye bir şey yok. Çalışma derken de verimli çalışmadan bahsediyorum. Düz çalışmadan değil.
           slmbnarda
           Okumaya başladım sona geldiğimde basta ne yazdığını unuttum aq özet lütfen
            torture
            Rusça öğrenmeye çalışmıştım bir bok öğrenemedim kakzjsosk
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.