Dikkat! Bu Belgeselden Sonra Sosyal Medya Hesaplarınızı Silmek İsteyebilirsiniz: Sosyal İkilem
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   “Ölümlülerin Hayatına Giren Tüm Büyük Olaylar Beraberinde Lanet Getirir.” Netflix'in son günlerde çok konuşulan belgeseli 'The Social Dilemma' (Sosyal İkilem) başlıkta gördüğünüz söz ile başlıyor. Belgesel, teknoloji madalyonunun diğer yüzü ve özellikle sosyal medyanın insanları nasıl manipüle ettiği gerçeği ile yüzleştiriyor. Siz ne dersiniz? Teknoloji bir lanet mi? Sosyal mecralar bizleri manipüle mi ediyor?
    okadin
    İzledim ve herkese tavsiye ediyorum. Sosyal medya olayına hiç bu noktadan bakmamıştım. Biz o algoritmaların bizim sevdiğimiz içerikleri bize göstermek için çalıştığını düşünüyoruz ama algoritmalar yeni bir biz tasarlıyor kendi isteklerine göre. Yani manipüle ediliyoruz.
     sedefartuny
     Arkadaşlar belgeselde sizin tercihlerinizden, sosyal medyada geçirdiğiniz vakitten ve sizin buna müdahale edebileceğinizden değil. Sosyal medya adı verilen sistemlerin sizi bir ürün olarak kullandığı, reklam verenlere sattığı ve sizi belirli komplo teorilerine, aşırılıkçı toplumsal olaylara yönlendirdiği yani manipüle ettiği üzerinde duruyor.
      mevsimlerdensnbahar61
      Önemli olan bu olayı ne kadar hayatına dahil etmen değil mi abartı her şeyde fazla durur önemli olan bu ikilemde kendi safını belirlemek ki en kötü şey bağımlılıktır bilinçli kullanıcı olduktan sonra bi sorun olmaz
       detokssuyu
       Oynanan büyük oyunlar, büyük düşünün, büyük resmi görün mevzu üzerinden şekilleniyor belgesel anladığım kadarıyla. Sosyal mecralar gerçekten de tehlikeli bir hal almaya başladı ama bunu da unutmamak gerek.
        peripedia
        Facebook'un Amerika seçimleri üzerindeki etkisi ile birlikte konuşulmaya başladı bu ikilem olayı. Bugün kullanıcısı olduğumuz dev mecraların IT uzmanları kendi elleriyle bir canavar yarattıklarını düşünüyorlar.
         eski_bi_tanidik
         Kaliteli gibi duruyo. Izlerim
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.