Dijital Ajanda Vs Normal Ajanda
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Uzun yıllardır ajanda kullanan bir insan olarak size bir soru sormak isterim. Sizce kullanım kolaylığı ve faydası açısından dijital ajandalar mı daha iyi yoksa normal kalemle yazdığımız kağıt ajandalar mı? Hayatımı düzene koymak için liseden bu yana ajanda alışkanlığını edinmiştim. Özellikle kafanız çok yoğun olduğunda hayat kurtarıcı bir şey oluyor. Doğum günü, özel günler, büyük organizasyonlar gibi önemli günlerin tarihini hatırlatmak konusunda da ajandalar epey işe yarıyor. Günümüzde telefonlarımızın takvim kısımları da aslında birer ajanda haline dönüştüler ama benim için defter ajandaların yeri çok başka. Ben bir şeyleri yazınca aklında daha rahat kalan bir insanım. Bir de sayfanın kenarına yazdığınız küçük notlar işaretler derli toplu görme açısından büyük kolaylık sağlıyor fakat bazen ajandanı evde unutuyorsun başka şeyler oluyor yanında olmuyor o zaman her şey bitti. Dijital ajandanın da getirdiği en büyük rahatlık bu olsa gerek. Özellikle anımsatıcı vs. kurduğunuzda her şekilde size hatırlatıyor olayları. Bence en güzeli ikisini birlikte kullanmak fakat sadece birini kullanmanız gerekse hangisini seçerdiniz?
    cinayetvaraga
    Her daim kalem ve kağıt derim. dijital aynı hissi vermiyor, keyif vermiyor, bir de sanalda yani bazen güvenemiyorsun. klasik usül ajandaya devam.
     imailahorsilahh
     Kağıt kalemin yerini başka bişey tutar mı ya? Ajanda da şöyle kenara dursun. Şiir yazıyorum, devamlı kağıt kalem kullanırım laptop, tablet falan aynı tadı vermiyor kesinlikle. OnlypenNpaper diye demiyoruz boşuna yıllardır.
      redblack
      Takvime notlar alirim, hem telefondaki hem de sümen üstü takvime.
       asit
       digital ortamda önemli notların, tarihlerin vs kaybolma riski daha fazla, hatırlatma özelliği güzel, devamlı kullanıyorum.. kağıt kalemin güzelliği de başka tabi..
        _lara_
        Dijital de hata verebiliyor. Sonuçta o dijitali de yapan bir insan. Ani bişey olup herşeyin gitmesi riskini alacağıma alırım bi notebook ya da ajanda yazar not alırım. Ayrıca yapacağın şeyleri yazarken aldığın zevk bi başka be...
         moon_night
         Normal ajanda😍😍
          676irmak
          Her zaman yanımda olması gerekir ama defteri de her yere götüremezsin ki.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.