Devletin Yardım Kampanyası Yapması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mortie
   Koronavirüs sürecinde oluşan zararı karşılamak için bir dayanışma kampanyası başlatıldı, IBANlar paylaşıldı, bağışlar başladı vs. Siz ne düşünüyorsunuz?
    coronavirus
    Düşünmüyorum.
     _zulal1612_
     Açıkçası çoğu insanın yanlış anladığı kampanya. Cumhurbaşkanı direk halktan istememiş istese bile halk dediği kesim belli. Siyaset hayatında olanlar veya ünlüler. Bu kampanya zaten durumu kötü halk için yapılıyor niye ondan yardım istesin? İnsanlar çok yanlış anlıyor çok saçmalıyor çirkefleşiyor. Biraz daha geniş çaplı bakın lütfen.
      t-rex
      Düşünsem çok şey söylerim de şimdi IPden bulurlar evden aldırırlar ne gerek var düşünmeye. Ev de sıcak.
       icimdekiler
       Hava durumu kontrol edildi ve yazılmamasına şahsım adına karar verdim.
        eldritcho7
        sns ve ibanla ülke geçinecekse acun cumhurbaşkanı olsun.
         primusinterpares
         Corona virüsün ekonomik erkileri hissedilmeye başladığı çok geç olmadan devletin böyle bir organizasyona girmesi virüsün ekonomik etkilerinin çok daha ağır bir noktaya geldiği zaman ne yapacağımızı düşünmek beni biraz tedirgin ediyor. Ekonomik olarak iyi bir noktada olmadığımızı bilmeme rağmen biraz ürkütücü.
          utku.tezcan
          Adam yardım yapacağı yerde IBAN paylaştı. Çok düşünülecek bişey var mı sizce?
           alinyazim
           Gönül isterdi ki hepimiz evimizde oturalım, maaşlarımız bu bela bitene kadar hesaplarımıza düşsün ve en kısa zamanda kıymetini bilemediğimiz günlere geri dönelim. devletler yardım toplar mı? evet yapar. biraz google search yaparak daha önceki yardım kampanyaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. peki avrupalı devletler milyar euroluk paketler açıklarken biz neden aciz kaldık bunu herkes kendine objektif olarak sorabiliyor mu? işim gereği yurtdışına onlarca seyahatim oldu. az buçuk avrupa seyahati yapanlarda bana hak vereceklerdir. özellikle italya ve fransa. bu memleketleri ataları 100 sene önce inşa etmiş öylece bırakmışlar torunları da şimdi buraları turistik ziyarete açarak para kazanıyor ve gelirinin büyük bir çoğunluğu turizme dayanıyor. ben italya bergamo havalimanında tuvalete girdiğimde ayakla pompalanarak çalışan musluğu görünce şok olmuştum mesela. belki bir çok avrupa şehri son 20 25 yıldır metro çalışması bile yapmıyorlardır. harcama yapmazsan kasanda birikir zor zamanlarda kefen paranı kullanırsın. bunların yanısıra tabii sömürge ve pr faaliyetlerini iyi kullanabildikleri için hepsi ayrıca marka ülke olmuş konumdalar. italyanlar modacı, almanlar teknoloji üstadı vb. bizim en büyük eksikliğimiz pr ne demek bilmiyoruz. arap baharıyla alakalı video ve makalelere bir geri dönüp bakınız lütfen. gezi parkı zamanı bizde bu baharın(?) kıyısından döndük. kimse inkar etmesin bulunduğumuz topraklar 700 senedir tek adam rejimi ile yönetiliyor. kanımızda bu var. çok seslilik bizim topraklarımızda sistemin yürümesi için çokta uygun bir sistem değil. işte o muhteşem arap baharını yaşayan memleketleri görüyoruz. libyalı müşterim geldiğinde ona sorduğumda vallahi sevmezdim kaddafiyi ama mu memleketi ayakta tutuyormuş şimdi herkes onu arıyor diyor. gezi parkı zamanı günlerce olumsuz pr dünyaya geçildi, sermaye kapadı dükkanı gitti. yaşayan maddi kayıplar dövizin zıplaması. üstüne iç karışıklıklar çıkarıldı. hendek olayları yaşadık, şehitler verdik, darbe yaşadık. daha aklıma gelmeyenler. bunları 1 asır değil sadece son 10 yılda yaşadık. çevrenize bir bakın bu kadar belayı atlatan tek bir millet varmı? bu kadar belayı yaşayıp kaldırabilecek tek bir ülke var mı? bu virüs bakanımızın dediği gibi 10 martta mı girdi bu ülkeye, tabiki hayır. sadece ilk vaka tespit edildi. ama onlar gibi hızlı düşmedik. yıllarca yapılan yatırımların faydalarını alıyoruz. yıllarca bu kadar büyük şehir hastanelerine ne gerek var dedik, al işte lazım oldu. son teknoloji devlet hastanemiz var. allaha şükür. amerikada migren ağrısına hastaneye acilden gittiğimde 900 dolar yalnızca bir hap için fatura kesilmiş adamım ben. yatmadım bile hastanede. şükürsüzlük yapmayalım. birlik olalım. az buşuk inananan insanlarsanız benim gibi hz. ibrahim'in ateşe atıldığına ağzında bir damla su ile ateşe koşan karınca misali biz de elimizin taşın altına koyalım. sadaka niyetine. 10 lira kimseye koymaz. ama çok şey kazandırabilir. Rabbim bizleri muhafaza etsin. kalın sağlıcakla...
            hknbyrm
            Maddi durumu iyi olan verir arkadaşlar yardımlaşma iyidir. Tabi yardım edenlerin reklam yapılmaması ve ihtiyaç sahiplerine ulaşması lazım.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.