Devletin Esnafa Verdiği Destek Yeterli mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   rai1231
   Bana Göre Yetersiz Çünkü Esnafın Hali Hazırda Tonlarca Borçu Var 1000 TL Verilmesini Az Buluyorum En Az 10000 TL Verilmeli
    the-pretty-reckless
    bencede yetersiz
     cinayetvaraga
     Yetersiz tabi. Şimdi bir esnafın kirası, kira stopajı, faturaları, kredileri, kdv si, geçici vergi ödemesi var. Hadi bazı kalemlerin ödemesi durduruldu. Bağkurlu ise her ay onun da ödemesi var. SGK ödemiyorsun ama bağkur ödeniyor. Verilen kredi destekleri vardı ya, aha onlar aralıkta başlandı kısmen, ocak ayında ise geri kalanların ödemesi başlıyor. 30 bin almış bir esnaf en az 1000 TL ödeyecek. yani verecekleri para yine bankalara gidecek. Sen esnafa 1000 TL vererek onları kurtaramazsın. Bu düzende esnaf batar! Sermayesi veya iş dönüşü hızlı olan işletmeler dışındakiler batar! Bankalar zarar görür, o paraları toplayamaz! Yuvalar yıkılır! İnsanlar mutsuz olur! Mutsuz insan mutsuz eder! Bir nesil travma ile büyür! Kara bir düzen oluşur! Ve bu düzen herkese zarar verir! Bir devlet vatandaşına daha fazlasını veremiyorsa, kurtaramıyorsa ocakları, yerin dibine batsın sizin devlet anlayışınız!
      pazartesi
      bozdur bozdur harca. artık birazıyla kirayı kapatır, birazıyla faturaları sıfırlar, toptancıya alacaklıya borçları verir. kalanıyla da aracını falan yeniler. kusura bakmayın da bildiğimiz taşşak geçiyorlar.
       dr.rock
       Bence devlet esnafa şokella vermelidir Çünkü neden? Şokella tatlı bir yiyecektir
        belizzimaaa
        Ne zaman yaralı parmağa işedikleri görülmüş ki? Boğazından kuru ekmek geçeni doydu sanıyorlar.
         _gizem_
         tabi ki yetersiz getireceği mallar veresiyeler satamadığı mallar çek senetler evin masrafı yazık bu insanlar ne yapsın
          ozymandiase
          Komik rakamların olduğu bir destek. Fazlasını söke söke çıkartırlar zaten verseler ne olacak vermeseler ne olacak yani. Esnaf bu durumdan o kadar korkunç düzeyde etkilendi ki. Anlatılmaz yaşanır. Verdikleri para en fazla cep harçlığı gibi bir şey olur.
           sisibisoshi
           Nankörlük etmeyin. 1000 TL'ye 40 tane çeyrek piyango bileti alınır hiçbir şey yapılmasa bile. 100 milyon TL ikramiye için şansını 40 kat daha fazla artırıyorsun. Sırf bu milli piyango üzerinden yapılan bir hesap. daha bunun iddiası var betleri var, bitcoinleri var. Var da var. Her koşulda hemen hükümete yüklenmeyin.
            herseyinaktivisti
            Değil tabi ki. Babamın restoranının sadece kirası 5 bin lira civarı. Nereye göre belirlediler bunu çok merak ediyorum. Diyanete olunca çifter çifter, halka olunca bir asgari ücret kadar bile yok
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.