37
4.12.2020
Devlet Memuruna "Senin Paranı Ben Veriyorum" Diyen Zihniyet
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   unutulmus
   Bugün vergi dairesinde işlem sırası için beklerken sistem arızalandı ve beklemek durumunda kaldık. Sıradaki vatandaşların biri ne zaman gelecek ona göre işimiz gücümüz var bizim dedi. Memur da bilmiyorum bazen 5 dakika sürüyor, bazen yarım saat, bazen bir gün gelmediği oluyor dedi. Haliyle canımızı sıktı bu durum. İşim yok nasılsa diye bekledim ben de. Her 5 dakikada bir daha gelmedi mi diye memuru sıkıştırdı vatandaş. En sonunda da beyfendi, sistem gelince merak etmeyin ben hemen haber vericem zaten dedi. Gerildi ortam bunu söyleyince. Ben senin alttan kart oynadığını nereden biliceme kadar getirdi. Daha sonra senin maaşını ben ödüyorum bana böyle terbiyesiz terbiyesiz konuşamazsın diyince şaşırdım çünkü sırada bekleyen kimse memurdan yana olmadı. Paranı ben veriyorum diyerek memuru fırçalamak... Ailemizde memur birisi olsa soracaktım bu tiplerle hep karşılaşıyor musunuz diye ama yok.
    cinayetvaraga
    Çünkü o ibneler işini adam akıllı yapacak. Bu yaşıma geldim sürekli devlet dairelerindeyim ve hepsi standart fabrikasyon gibi karaktersiz bir çalışma ahlakına sahip. Hiçbiri boş yapmasın!
     muzlu-pasta
     Gerizekalı yemin ediyorum onun maaşının tümünü sen versen bile diyelim bunu demeye hakkın var mı dingil herif verdigin vergi ülkeyi batmaktan kurtarıyor sanki amk
      asit
      o sistemsel arızalar her zaman olur devlet dairelerinde.. anlayış göstermek lazım.. yok arıza değil de memurun salaklığı ya da herhangi bi terbiyesizliğinde yüzüne yüzüne vurulmalı.. yerine göre yani
       palmiye
       Ben buna gücü gücü yetene! diyorum. Her sektörde var ama memuriyete ayrı bir baskı uygulanıyor ne yazık ki.
        sairsel
        Verdiği vergiyi abuk sabuk yerlere harcayanlarada böyle tepki verebiliyor mu acaba bu vatandaş?
         dr.rock
         Eheheh Bizim polikliniklerde fiks muhabbettir “Benim vergimle maaş alıyorsun doktooor” Diye Biz icabına bakarız onun tabi Temizzz Bi kız arkadaşın pol e girmiş hırbo Ufak tefek görünce kızı Hangi takım falanda var abi kalın biraz Demiş “doktor ben iş adamıyım ayağa kalkacaksın” falan Bizimkisi Kırmızı halıda sereyim mi Koç deyince afallamış Ver demiş ismini bakıyım sen Bizim kız çağırmış güvenliği kalkmış kaşeyi basmış gömleğine Al demiş diploma numaramda var orda Güvenlikte paket etmiş hastane polisine teslim etmiş arkadaşı Kadınları severim Kadın doktorları daha bi severim
          tivayci
          doğru söylüyor da aynı kişi bir hakime savcıya da söylesin yiyorsa biz de samimiyetine inanalım.
           kisidegildisiii
           İnternetten okey oynayıp insanları sinirlendirdilerse demek ki
            drmonarosa
            İyi tamam bizimkini o veriyordur da onun parası ağaçta mı yetişiyor? E o da bizden kazanıyor parasını
             ozymandiase
             Bir noktada haklı bir isyan olduğunu düşünüyorum ben. Gerçekten çoğu memur işini yapmıyor. Başından savıyor hatta kölesiymişsiniz gibi muamele yapıyor. Bazen insan yerine koyup muhatap almıyor. Epey can sıkıcı bir durum. Bu durumda insan dayanamayıp böyle bir şey söyleyebiliyor. Söylemişliğim vardır. Hak etmesinler işlerini yapsınlar onlar da.
              birgaripinsan_
              siz bide özel hastanede görün 😅😅
               rarero
               Her şeyi kendine hak gören zihniyetin savurduğu cümledir. Bunu söyleyen tip de hile ile hurda ile işini hallettirmeye çalışır. En kötü sıraya kaynak yapar. 5 dakika fazladan beklemeye tahammülü yoktur falan. Anlayacağınız iyi bir zihniyetin eseri değildir bu cümle.
                nilaydio
                Senin paranı da benim vergilerimle veriyorlar dumbukk
                 30cmcetvel
                 Kabile düzenine geri dönersek hepsi kabile şefinden geçiyor. Kafa rahat. 30 cm out.
                  prion
                  o parayı onlara kim veriyormuş acaba
                   gizemlicikolat
                   Teorik olarak doğru ama... Söyleniş amacı "sen benim kölemsin ben ne dersem o" ya geldiğinde iş çığırından çıkıyor. Bazı insanlar kurulu sistemi değiştirmek için azarlıyor memurları. Adamın yapacak bişeyi yok. Sistem bu. Fakat bazı memurlar gerçekten ben paramı alıyorum rahatlığıyla yardımcı olmamak için direniyor resmen. Emeğinin karşılığını vermeyen sadece işine geldiği kadar çalışan suratsız memur dolu devlet daireleri. Fakat bu insan kişileri özel sektörde de var. Yazık diyorum kendilerine.
                    semih-kurnaz
                    İş yapmayan, vatandaşı saatlerce bekletip sistem arızalı ayağına mesai saatleri içinde çay, kahve içip geyik yapan gevşeklere çekinmeden söylerim, bunların patronlarına zaten her gün saydırıyorum bilen bilir beni..
                     suphelihoroz
                     hizmet sektörüne gram saygı duymayan burjuva özentisidir
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.