Devlet Madalyalarından Atatürk Kabartması Çıkarıldı, Öğrenci Andı da Artık Okunmayacak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Danıştay 10. Dairesi tarafından alınan kararla birlikte, devlet madalyalarından Atatürk kabartması yine çıkarıldı. Danıştay yıllardır süren “Öğrenci Andı” davasında da son sözünü söyledi. Buna göre artık okullarda "Öğrenci Andı" okunmayacak. Sözcü'de yer alan habere göre Danıştay dün aldığı iki kritik kararı açıkladı. Devlet Nişanı, Cumhuriyet Nişanı, Liyakat Nişanı'nda bulunan Atatürk kabartması, 15 Aralık 2013 tarihinde yönetmelikte yapılan değişiklikle kaldırılmıştı. Dönemin Türk Kamu Sen Genel Başkanı ve halen Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk, yönetmelik değişikliğinin iptali için Danıştay'a dava açmıştı. Danıştay nişanlarda Atatürk kabartmasının kullanılmasını öngördü.
   https://onedio.com/haber/devlet-madalyalarindan-ataturk-kabartmasi-cikarildi-ogrenci-andi-da-artik-okunmayacak-970612?ref=slider1
   Detaylar
    alys
    ne bitmek bilmeyen bir Atatürk düşmanlığıdir.cok yazık, tarih herşeyi yazıyor.
     sedefartuny
     Şu kararın akla mantığa yatkın bir tarafı var mı ya. Değerlerimizi, hassasiyetimizi yerle bir ediyorlar.
      strangestar
      Andımız dertleri ne ya
       mrsnl33
       Yakında madalyalara reisin kabartmasını koyarlar.Okullarda da andımızin yerine; beraber yuruduk biz bu yollarda şarkısı söylenir.
        peripedia
        Kürsüde andımızı okumak için ayna karşısında provalar yapan, diksiyonuna ekstra özen gösteren çocuklardır biz. O gururu yaşamak için. Şimdi ki çocukların bu gururdan, onurdan haberleri dahi yok.
         kisi
         Ben de gidip evimden arsasını ve temelini çıkartabilirim. Ama kimse evime artık ev demez ve değer vermez.
          detokssuyu
          Türk'üm, doğruyum, çalışkanım demenin kime ne gibi bir zararı olabilir. Bu düşmanlık neden anlayabilmiş değilim.
           berat-albayrak-official
           1933 Andımız; Türk'üm, doğruyum, çalışkanım. Yasam, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, budunumu özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. 1972 Andımız; Türk'üm, doğruyum, çalışkanım. Yasam, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm yükselmek, ileri gitmektir. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ey bu günümüzü sağlayan, Ulu Atatürk: açtığın yolda, kurduğun ülküde, gösterdiğin amaçta hiç durmadan yürüyeceğime ant içerim. Ne mutlu Türk'üm diyene. 1997 Andımız; Türk'üm, doğruyum, çalışkanım, İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir. Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene! 2013 Andımız; Arabım,yanlışım,tembelim İlkem, küçüklerimi taciz etmek, büyüklerimi kesmek, akpyi, reisimi herşeyden çok sevmektir. Ülküm:Alçalmak, geri gitmektir Ey büyük Erdoğan! Açtığın yolda, gösterdiğin mağaraya dırmadan koşacağıma yemin ederim! Varlığım arap varlığına armağan olsun. Ne mutlu çomarım diyene!
            gilad-pellaeon
            atatürkü kalbimizden çıkaramazsınız
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.