Devlet Hastanesinde Geçirdiğim Burun Estetiği Operasyonumu Tüm Ayrıntılarıyla Anlatıyorum!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Arkadaşlar merhaba, günümüzde burun estetiği yaptırmayanları dövüyorlar biliyorsunuz. Şaka bir yana başlarda kendimize itiraf edemediğimiz ve "galiba nefes alamıyorum" "horluyor muyum ben?" "burnumda bir problem olabilir mi?" sorularının arkasına sığındığımız ama aslında temelinde estetik kaygıları olan burun estetiği operasyonu önemli bir konu. Toplumda bu konuya ilişkin çok ciddi yanılsamalar var. Bu nedenle operasyon sürecimi anlatmak istedim. -Karar Alma ve En Mükemmel Doktoru Bulma Süreci; Yukarıda da bahsettiğim gibi estetik kaygı ya da ciddi nefes problemlerine sahipseniz burun estetiği olabilirsiniz. Ancak son zamanlarda 'burun dolgusu' operasyonlarına ilgi arttığı için bir doktorla mı yoksa bir estetisyenle mi çalışacaksınız buna karar vermeniz gerek. Burun yapınızda bir sorun yoksa, şekline müdahale etmek istiyorsanız dolgu işinizi görebilir. En çok yanılsamanın olduğu konu, devlet hastanelerinin estetik operasyon yapmadığı. Kısmen doğru çünkü bazı devlet hastanesi hekimleri estetik müdahalelerden kaçınıyor. Sağlığınıza zeval verecek bir durum olmadığı takdirde operasyon yapmayan doktorlarımız var. Devlet hastanesinde burun estetiği olmak tamamen doktorunuzun inisiyatifinde. Özel hastane ve devlet hastanesi arasındaki rakam farkı ise bir uçurum kadar. Devlet hastanesinde estetik ameliyatınızı onaylayan bir doktor bulmanız durumunda hayatınızın tüm şansınızı o noktada kullanmış olabilirsiniz. Önemli olan doktorunuzun iyi bir iş çıkarabilecek nitelikte olması. Süreç tamamen özel hastanelerle aynı işliyor. Ben de hem devlet hastanesinde hem de işinin ehli bir doktor ile operasyon sürecimi tamamlayabilen şanslı insanlardanım. Doktorunuzla ilk görüşmenizde doktorunuzun yüz tipinize göre size sunacağı önerileri dinleyerek bir karara varıyorsunuz. Benim doktorum doğal bir burun yapma konusunda oldukça ısrarlı ve hassastı. Tek tip ve arşa çıkan kalkık burunlar yapmıyordu kendisi. Nitekim hokka dediğimiz bu burun tipinin benim yüzüme gitmeyeceğine birlikte karar verdik. Ben de doğal bir burundan yanaydım. Bu arada yukarı da bahsetmedim sanırım. Benim et ya da kemik problemim yoktu sadece estetik kaygılarla görüntüden şikayetçiydim. Doktorumun before/after fotoğraflarına baktıktan sonra operasyon için gün saymaya başladım. Bu süreçte kan, tomografi gibi bilimum testlerden geçilerek ameliyatınıza engel teşkil edecek bir durum var mı o araştırılıyor. Bu arada doktorum hastaneden ayrıldığı için ismini ve hastaneyi paylaşmıyorum. -Operasyon Süreci; Gece 12’den sonra hiç bir şey yemediğim, su dahi içmediğim (bu bir kural) sabah, tüm korkularımla birlikte hastanenin yolunu tuttum, odamda beklemeye başladım. Bu süreç en zor olanı çünkü bu ameliyatı her ne kadar deli gibi istiyor olsanız da binbir türlü, masadan kalkamayaya varan komplo teorileri beyninizin içinde dönüp duruyor. (Buradan sonrasını aşağıdaki yanıt kısmında anlatmak durumundayım. Zahmet verdik efendim, karakter sınırı malumunuz)
    mehmet_08
    Fotoda ki yapılmış hali mi before after var mı
     mehmet_08
     İnsanın çenesi gözlerinin yapısı alnı ve kalan tüm kemikleri burun odaklı gelişiyor. Burun da müdahale yaptırdıktan sonra kalanlar aynı olduğu zaman hoş durmuyor. Eğer sınırsız bütçeniz varsa burunla beraber her şeyi değiştirin
      redblack
      Burun icindeki 5 kırıktan dolayı ameliyat oldum, deviasyon+estetik. Özel hastanede disaridan gelen bir kbb doktoru ile estetik cerraha oldum. Adam akilli morarmadi şişmedi bile yüzüm. Goz altlarimda sadece madde kullanmis gibi hafif morluklar oluştu o kadar. Agri, sizi vs olmadi. 3 gün tamponlar cikarilana kadar muthis eziyetti, corba bile zor iciyorsunuz. Bir de 6 ay gozluk kullanamadim, uzerine baski olmamasi, darbe almamasi gerekiyor, deniz ve gunesten korumaniz gerekiyor.
       sedefartuny
       Geçmiş olsun, ben de bir ara çok düşünmüştüm burnumu yaptırmayı ama çok zahmetli olduğu kanısına vardım. En ufak bir darbede eğilme, yamulma, kanama, şişme ve acı olabiliyor diyorlar. Kabullendik burnumuzu ne yapalım.
        me_out_bye
        Zorunlu olmadıkça olmayın. Doğal durun. Olacaksanız çok iyi, en iyi doktora gidin. Riske atılmaz insan hayatı. Kimse sizi düşünmez. Sizi siz düşneceksiniz. Acale etme sakin ol. Yaşın gelsin. Paran olsun. En kral doktora ol. Ve AZ MÜDAHALE ettirin. Ne kadar az oynarsa o kdr iyi olacaktır. Ne kadar çok şeyi değiştirmek kafasına göre yapmak isterse. O kdr kötü olur sizin için.
         mrlawyerkk
         Görseldeki gibi bir burnunuz varsa daha iyi hissetmek için olun ama herkes burnunu yaptırmasın artık. Gerçekten tüm kadınlar birbirine benzemeye başladı bu operasyonlarla.
          eski_bi_tanidik
          Ooo baya ağrılı uzun bi süreçmiş dee keşke before after yapsaydın mrk ettik 😅
           peripedia
           Bak şimdi yine kanıma girdiniz. Her ay düzenli olarak bunu düşünüyor ve hep vazgeçiyorum. Ama devlet hastanesi alternatifini bilmiyordum. Özel hastane fiyatları gerçekten çok uçuk. Belki ameliyatımı yapacak bir devlet hastanesi doktoru bulabilirm ben de.
            detokssuyu
            Keşke acı eşiğim bu kadar düşük olmasaydı ve bu gibi estetik operasyonlar geçirebilseydim ama mümkün değil. Okuyunca da fikrim değişmedi bir hayli zormuş.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.